Zavřít reklamu

Při práci s počítačem najezdí naše myš neuvěřitelné množství kilometrů, jedná se o množství malých pohybů kurzoru, které děláme v podstatě při jakékoli práci. Aplikace IOGraphica nám sice nedokáže změřit počet naježděných kilometrů naší myši, ale namísto toho dokáže něco mnohem zajímavějšího, dokáže totiž zaznamenávat všechny pohyby kurzoru a následně je uložit do png obrázku, ve kterém je zachycen každý jeden pohyb kurzoru za dobu měření.

Aplikace dokáže zaznamenávat pohyb kurzoru bez toho, aniž by se to nějak výrazně projevilo na vytížení procesoru. Stačí když spustíte samotnou aplikaci a následně spustíte záznam, který může být v podstatě neomezeně dlouhý. V reálném čase pak vidíte, jak se kreslí záznam pohybu kurzoru po displeji vašeho počítače. Ten můžete samozřejmě kdykoli minimalizovat a pracovat stejně, jako když nic nezaznamenáváte. Následně po čase aplikaci ukončíte a výsledkem je jedinečný obrázek pohybu vašeho kurzoru po displeji počítače.

Záznam je možné dělat buď černobíle nebo dokonce barevně a máte možnost nastavit použití více monitorů nebo možnost nezahrnout do grafu zastavení kurzoru, které se jinak projeví tečkou ve velikosti, která odpovídá době po kterou na daném místě kurzor stál. Výsledný obrázek se vždy uloží v png v rozlišení, které je stejné jako rozlišení vašeho displeje. Podívejte se tedy sami, jakou cestu najezdí kurzor během dne stráveného za počítačem. Aplikace je zcela zdarma a je funkční na OS X, Linux nebo Windows a to i na starších verzích těchto systémů.

IOGraphica

Související články

Dnes nejčtenější

.