Zavřít reklamu

Závodění s autobusem na okruhu, to zní při nejmenším jako spousta zábavy, ale boužel někdy nápad nestačí a je také důležité samotné provedení a tato hra je toho zářným případem. Poté, co zapnete hru a zorientujete se, zjistíte, že máte k dispozici 8 obtížností, přičemž ze začátku je dostupná jen první, tedy nejlehčí. V urovních najdete tři způsoby závodění: Single Race, Time trial a Tournaments. Po zvolení jednoé z možností se ocitnete na okruhu, který je vyveden v průměrné grafice, která, jak se hojně používá, nenadchne ani neurazí.

Ovládání hry je jednoduché a podobá se většině závodních her na iOS. Natáčením zařízení zatáčíte, vlevo na displeji se vyskytuje brzda, v pravo plyn a když se dvakrát za sebou dotknete pravé strany, tak autobus na chvíly zrychlí, přičemž zrychlení je demonstrováno šleháním plamenů z výfuků. Po naskočení zelené barvy na virtuálním semaforu, který při odstartování zmizí, zjistíte hlavní aspekt toho, proč je tato hra průměrná až podprůměrná.

image
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Autobus pluje jako loď, silnice je rovná a vaše vozidlo se ani nezakymácí. V první či druhé zatáčce se vám ho pravděpodobně podaří „nabořít“ do protivníků a pocit, že řídíte lehkou krabici se ještě prohloubí. Udivila mě také schpnost mého vozidla, v rychlosti necelých 100 km/h vyhodit soupeře do vzduchu pouhým nabouráním do něj a ještě se při tom nepoškodit. Vzhledem k tomu, že kvalita závodní hry se odvíjí především od kvality jízdy, tak je nekvalitně zpracovaná právě tato část hry dost zásadním pochybením.

image
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Je to škoda, hra je obsahově poměrně povedená, několik druhů autobusů, několik tratí, máte možnost měnit barvy vozidel. Nedostatky, mezi které patří reklama, zobrazující se u dolního okraje aplikace, a možná trochu chaotické menu, by se daly v konečném důsledku přehlédnout, boužel fyzika závodění a vlastně i samotné závodění, na nějž se musíte trochu soustředit jen ve chvíli, kdy se před vámi objeví zatáčka, je značně nepovedené a hra je jím velmi poškozena. Útěchou nám může fakt, že je aplikace zadarmo, tudíž si můžete vyzkoušet již výše zmíněné nedostatky bezplatně.

image
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější