Zavřít reklamu

Poté co vyšlo najevo, že NSA, tedy Národní bezpečnostní agentura USA dokáže infiltrovat se 100% úspěšností jakýkoli iPhone a to až do takové míry, že je možné použít jeho kameru a zaměřit jej pomocí GPS a GSM, vydal své vyjádření k této situaci samotný Apple. Ten pro AllThingsD prostřednictvím svého mluvčího uvedl následující.

Apple nikdy nespolupracoval s NSA na vytvoření zadních vrátek do jakéhokoli z našich produktů včetně iPhone. Nejsme si navíc vědomi tohoto údajného programu NSA zaměřeného na naše produkty. Staráme se co nejdůkladněji o soukromé a bezpečnost našich zákazníků. Náš tým neustále pracuje, aby byly naše výrobky ještě bezpečnější a snažíme se aby bylo možné pro zákazníky jejich software co nejsnadněji aktualizovat s novými vylepšeními. Kdykoli slyšíme o ochablém zabezpečení Applu, důkladně tyto informace zkoumáme a přijímáme vhodná opatření na ochranu našich zákazníků. Budeme i nadále využívat naše zdroje, abychom ochránili zákazníky před hackery a bezpečnostními útoky bez ohledu na to, kdo za těmito útoky stojí.

Právě informace o programu s názvem DROPOUTJEEP poškozují důvěru zákazníků v produkty společnosti Apple a tak je jasné, že se Apple hájí. Otázkou však i nadále zůstává kde je pravda. Zda Apple skutečně vládě poskytl možnost infiltrovat se do telefonů iPhone, například výměnou za daňové prázdniny nebo jiné výhody nebo zda skutečně soukromí svých zákazníků střeží jak jen to je možné.

iPad_Air_mimo

Související články

Dnes nejčtenější

.