Zavřít reklamu

OpenEmu je emulátor, o ktorom ste u nás mohli prvýkrát počuť pred pár mesiacmi. Prvýkrát sme o ňom totiž informovali v apríli/dubnu tohto roku, keď bol projekt oznámený, no odvtedy sa neobjavilo prakticky nič nové. Človek by si tak pomyslel, že projekt skončil, no v skutočnosti sa jeho autori nevzdali a po viac ako 8 mesiacoch testovania vydali prvú verejnú verziu OpenEmu, ktorú už tradične predstavuje verzia 1.0. Narozdiel od ostatných emulátorov, OpenEmu je revolučný.

Ako tvrdia jeho autori, pri vývoji sa im podarilo docieliť toho, že emulátor zdieľa filozofiu s programami od Apple, čiže „jednoducho funguje“. Program už natívne podporuje 12 rôznych konzol, no väčšinu z nich tvoria zariadenia od Nintenda. Podporu konzoly Wii však nečakajte, predsa len ani dnes nie je možné emulovať takýto hardvér so 100-percentným úspechom. Na druhú stranu však môžu používatelia očakávať prístup k hrám zo starších konzol, medzi ktoré patrí aj napríklad SNES či Sega Genesis, ale aj Nintendo DS. Výhodou emulátora je aj to, že ponúka prostredie postavené na rovnakej báze ako ho poznáme z aplikácií iWork, teda v ňom môžu hráči jednoducho organizovať svoje hry do zoznamov, prípadne ich uvidia v prednastavených kategóriách, ktoré predstavujú názvy konzol. Puntičkári si prídu na svoje taktiež, keďže program plnohodnotne podporuje zobrazovanie Cover Artov pre hry, ako aj rôzne režimy zobrazenia. Okrem režimu zobrazenia v štýle zoznamu je tu aj možnosť zobraziť miniatúry hier a nechýba ani obľúbený Cover Flow, ktorý sa žiaľ postupne vytráca.

intro-coverflow

Nespornou výhodou emulátoru je, že všetko funguje prakticky už po jeho nainštalovaní a tak stačí jedine si zaobstarať ROM-ky podporovaných hier. Samozrejmosťou je aj podpora herných ovládačov od výrobcov tretích strán, napríklad tých od Logitech-u či ďalších výrobcov. Hry tiež môžete hrať pomocou klávesnice, kde si môžete sami v prípade potreby nakonfigurovať ovládanie podľa seba. A ak sa vám niektoré hry páčia menej a niektoré viac, môžete ich hodnotiť jednou až piatimi hviezdičkami. OpenEmu podporuje všetky počítače Mac s operačným systémom OS X 10.7 Lion a novším. Okrem tradičných hier, na ktoré si môžu starší hráči pamätať ako na časť svojho detstva, je možné získať aj ďalšie hry od súčasných vývojárov, pričom tieto hry sú dostupné na stránke projektu. OpenEmu obsahuje niekoľko virtuálnych BIOS-ov a aj vďaka tomu je možné spúšťať naraz niekoľko rozličných hier z rozličných platforiem.

intro-md

Dnes nejčtenější

.