Evad3rs mají problém, podívejte se o co se jedná a zatím raději neinstalujte Jailbreak iOS 7!

Jailbreak_iOS_7Vydání Jailbreaku iOS 7, o kterém jsme vás včera jako první v ČR/SR informovali, způsobilo mezi Jailbreak komunitou poměrně vysoké pozdvižení. Vše odstartoval Tweet, který zveřejnil Jay Freeman, což je šéf Cydie. Ten na svém Tiwtteru uvedl, že nebyl o vydání nové verze Jailbreaku informován, což již sice řadu uživatelů rozčílilo, ovšem to co dodal vzápětí se stalo terčem spekulací a kritiky všech uživatelů Jailbreaku na světě. Jay totiž zveřejnil informaci o tom, že nový Jailbreak automaticky nainstaluje obchod třetích stran s názvem Taig, který obsahuje warez.

Následovala vlna spekulací, ve kterých se uvádělo zda se obchod instaluje pouze pro uživatele z Číny nebo pro všechny. Na základě Tweetů od Freemane se poté objevily dva tweety od vývojáře ion1c, který je Jailbreakové komunitě dobře známý, ten uvedl, že čínská společnost Taig věnovala týmu Evad3rs obrovský balík peněz, aby byl App Store Taig součástí Jailbreaku. Dokonce se objevily spekulace o částce 1 000 000 dolarů. Nyní se asi ptáte v čem je hlavní problém a proč vadí uživatelům Jailbreaku Warez, když skutečně drtivá většina z nich používá Jailbrek na kradení aplikací (nechceme vyvolávat nějakou nevraživost mezi čtenáři a proto uvádíme, že se samozřejmě najde nemalá skupina těch, kteří JB používají výhradně k úpravám svých iOS zařízení. Problém je tedy v tom, že Taig kromě nabízení Warezu odesílá informace o uživatelích a jejich zařízeních na Čínské servery a v součansé době nikdo neví, jak čínští hackeři s daty naloží.

Vývojáři Evad3rs zareagovali a napsali otevřený dopis určený pro Jailbreak komunitu, ve kterém uznávají, že je společnost Taig skutečně oslovila, aby do Jailbreaku přidali stejnojmenný App Store, který nabídne uživatelům v Číně možnost stahovat aplikace pro přizpůsobení iOS. Tým rovněž upozornil, že Jailbreak umožňuje odstranit Taig a využívat Cydii. Podle Evand3rs došlo k tomu, že Taig zkrátka požádal o začlenění obchodu do Jailbreaku stejně jako tomu bylo v případě Cydie a Evan3rs věřili, že dokáží díky Taigu nabídnout uživatelům po celém světě další App store, podobný Cydii. Vývojáři také tvrdí, že se smluvně dohodli s Taig na tom, že obchod nebude nabízet žádný Warez. Evan3rs uvedli, že budou nadále sledovat problémy kolem Taig a pokud nebude možné se s nimi dohodnout a warez nebude odstraněn, pak oni odstraní Taig. V současné době se objevují také problémy s instalací Jailbreaku a mnoho uživatelů po instalaci narazilo na problém, díky kterému není možné zařízení obnovit ze zálohy, ale je nutné vytvořit zcela nový iPhone profil a obnovit zařízení tak, jako by bylo nové. Tím pádem přidejte o svá data i v případě, kdy je máte uloženy v záloze na iCloud nebo iTunes. Data sice máte, ale obnovit s nimi iPhone bohužel v některých případech není možné. Zatím neexistují žádné postupy ani řešení, jak tento problém opravit a Evan3rs mají plné ruce práce s výše uvedeným problémem, proto se zřejmě aktualizace hned tak nedočkáme. Raději tedy s instalací Jaiblreaku počkejte do momentu, než se celá situace okolo Taigu a problémů s instalací vyřeší!

Server Letem světem Applem a společnost Virtual factory s.r.o neručí za funkčnost Jailbreaku a nepodporují podobné úpravy zařízení, vše co děláte se svým zařízením děláte na vlastní zodpovědnost. Funkce tohoto článku je čistě informativní.

*Zdroj: reddit.com, evasi0n.com,

Leitz
Vstoupit do diskuze (11)

Diskuze

  JB iOS 7 mám kvůli swipeselection a biteSMS. Pořád iOS obsahuje spoustu chyb, které se dají díky JB opravit nebo vymazat. A že by většina uživatelů dělala jailbreak kvůli warezu je lež jako věž. Naopak, spousty tweaků jsou také placené 😉 A TaiG se instaluje pouze na přístroje s Čínštinou, takže se Evropané nemají čwho bát. Ale díky za vyvolávání paniky, Romane!

  Reagovat

  Chytrý Jiří. Kdybyste toho přečelt trochu více, tak jistě víte, že se instaluje TaiG pouze na přístroje s nastavenou Čínštinou, ale také bezva cestička Evand3rs pro získávání osobních informací, nehledě na jazyk telefonu.
  Tento tým utřel nos a už teď vím, že JB ani zkoušet nebudu. Radši budu trpět těch pár neduhů iOS7.

  Reagovat

  Chápu že iOS7 není bez chyby, ale v současné době nutnost jailbreaku nechápu. Rozhodí se stabilita systému (před dvěma lety jsem JB zkoušel na iP 4S a po týdnu jsem ho honem zlikvidoval).

  Reagovat

  Mě by se hlavně líbilo kdyby si Roman byl aspoň schopen zapamatovat jak se jmenuje ten, kdo jailbreak vytvořil z minulého roku když to ještě psal správně. Všude tu totiž píšete Evand3rs nebo Evan3rs ale správně by to mělo být Evad3rs.

  Reagovat

  Kdo si po téhle aférce udělá dobrovolně JB, je fakt divnej.
  Já se o své soukromé data teda nikdy nebál, ale zase takhle dobrovolně je vystavit nějaké čínské pofidérní firmě, to ne.
  Podle mě je to očividné:
  jak Apple postupně upravuje a vylepšuje iO, klesá počet potenciálních zákazníků, kteří si JB nainstalují a tak postupně klesá zisk lidem jako je Evad3rs, Pod2G, atp.
  Toho jsou si moc dobře vědomi a tak se snaží z toho vytřískat co nejvíce peněz, dokud to ještě jde. A tím vznikla smlouva s TaiG a celá tady ta situace v JB komunitě. Kdo ví, co všechno ještě vyplave na povrch a jsem fakt zvědavý. Nicméně si myslím, že je to začátek konce JB. Minimálně pro mě.

  Reagovat

  neviditelnost odkazov v source po nainstalovani : sinfuliphonerepo a xsellize . staci odstranit v cydii a vse slape jak ma . appsync 7+ naleznete v source : ihackstore . zduř

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz