Zavřít reklamu

O takzvaném iPadu Pro se spekuluje snad od chvíle, kdy Apple představil vůbec první iPad. Nyní se však na světlo světa vynořily další spekulace, které začínají být skutečně zajímavé. International Business Times totiž dnes přišel s tvrzením, podle kterého nabídne iPad Pro rozlišení 4K. Tedy displej s největším možným rozlišením, které lze v současné době koupit ze sériové výroby. V 4K rozlišení přitom dnes nahrává třeba také kamera GoPro a tak by 4K nemělo využití jen pro profesionály, ale i pro adrenalinové nadšence.

Podle informací Business Times by měl iPad s 4K displejem přijít v říjnu příštího roku. Desátý měsíc se tedy podle spekulace dočkáme 4K displeje u iPadu Pro, ovšem již předtím nám Apple představí nový iPad Air s 2K rozlišením. Spekuluje se především o tom, co by měl iPad Pro nabídnout, jednalo by se pouze o kvalitnější displej? Podle nás by měl iPad Pro nabídnout nejen kvalitnější displej, který by podle spekulací některých médií měl mít úhlopříčku 12,9″, ale především pak možnost většího rozšíření. iPadu totiž v současnosti chybí například možnost použít jej jako kontrolní displej pro profesionální kameru a právě podobnou záležitost by jistě profesionální uživatelé očekávali.

Apple by zkrátka musel pro profesionální tablet nabídnout kromě kvalitnějšího displeje a vyššího výkonu také možnost přímého připojení profesionálních fotoaparátů, kamer, hudebních zařízení a dalších věcí, které uživatelé, na něž by tento tablet cílil, považují za samozřejmost. Přece jen mít iPad s 4K rozlišením, který nelze použít jako kontrolní displej pro profesionální kameru by moc smyslu nedávalo. Právě to je z našeho pohledu v současné době největší problém, se kterým se bude muset Apple vypořádat.

iPad_air

Související články

Dnes nejčtenější

.