Zavřít reklamu

Situácia okolo obľúbenej RPG hry Baldur’s Gate sa dočká šťastného konca. Vývojári stojaci za portom hry Baldur’s Gate pre iPad oznámili, že už čoskoro sa môže v ponuke iTunes App Store objaviť aj druhé pokračovanie RPG titulu, pôvodne vydaného spoločnosťou BioWare. Vývojári totiž oznámili, že hru odoslali na schválenie Applu a ak všetko pôjde hladko, titul by sa mohol objaviť v ponuke už pred Vianocami, respektíve pred 21. decembrom/prosincom. Práve v tento deň spoločnosť Apple dočasne pozastaví službu iTunes Connect a opätovne ho spustí až 27. decembra.

Hráči na iPade pritom môžu očakávať skutočne obsiahly titul. Okrem toho, že sa hra dočká určitých vylepšen, by sme v nej mali taktiež očakávať nové postavy, nový obsah a vylepšený režim multiplayeru. K ďalším novinkám, ktoré sa týkajú Baldur’s Gate II: Enhanced Edition pre iPad, je prítomnosť datadisku Throne of Bhaal priamo v hre. S datadiskami však nie je koniec a aj keď samotná hra ponúkne obsah oboch titulov, ktoré vyšli pred vyše 12 rokmi na PC, používatelia na iPade a na vybraných tabletoch s Androidom budú mať k dispozícii DLC v podobe štyroch nových postáv, ktoré sú už obsiahnuté vo verziách pre PC a Mac. Ide pritom o postavy Dorn Il-Khan, Neera the Wild Mage, Rasaad yn Bashir a nakoniec tu je aj záhadný lupič.

Okrem vydania Baldur’s Gate II: Enhanced Edition pre iPad autori tiež na svojom Twitteri potvrdili, že sa pripravuje update 1.2 pre prvý diel Baldur’s Gate pre iPad. Tento update by mal prinášať predovšetkým zmeny v optimalizácii hry. Cena prvého Baldur’s Gate je stanovená na 8,99€, čo však neznamená, že rovnakú cenu bude mať aj druhý diel. Baldur’s Gate II je už dnes dostupný na Mac za $24,95 a vyžaduje minimálne Intel Core 2 Duo, 512 MB RAM a Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Na iPade sú požiadavky taktiež prívetivé, hra totiž pobeží aj na prvej generácii iPadu s iOS 5.1 alebo novším. Titul má 2,5 GB.

screen17
*Zdroj: AppAdvice.com

Související články

Dnes nejčtenější

.