Zavřít reklamu

Nie každému sa môže prihlasovacia obrazovka v OS X Mavericks páčiť a nájde sa mnoho ľudí, ktorí by veľmi radi vymenili šedú farbu za podaktorý zo svojich obľúbených obrázkov či wallpaperov. Nielen, že si tým môžu užívatelia viac zosobniť svoj Mac, ale zároveň mu dajú o niečo unikátnejší výzor. Samozrejme, aj to sa dá zmeniť a pokiaľ je toto práve váš prípad, pokračujte v čítaní. Neočakávajte používanie aplikácií, ktoré to spravia za vás, namiesto toho budete musieť vizuál upraviť sami tak, že nahradíte niekoľko súborov v systéme.

Hneď na úvod je potrebné pohľadať obrázok, ktorý chcete vídať na prihlasovacej obrazovke vášho Macu. Keď sa tak stane, otvorte tento obrázok v Preview a exportujte ho vo formáte PNG. Po exportovaní je potrebné, aby ste vytvorili celkovo štyri kópie obrázku, ktoré musíte premenovať na apple.pngapple_s1.pngapple_s1@2x.png apple@2x.png. Ďalej je potrebné,  aby ste tieto štyri obrázky presunuli do priečinka, v ktorom sa ukrývajú súbory OS X Mavericks. Toto docielite tak, že otvoríte pole pre zadanie adresy priečinka pomocou klávesovej skratky Command-Shift-G, a do tohto poľa zadáte nasledujúcu adresu:

/System/Library/PrivateFrameworks/LoginUIKit.framework/Versions/A/Frameworks/LoginUICore.framework/Resources/

Práve tento priečinok v sebe ukrýva grafiku prihlasovacej obrazovky a v snahe o prispôsobenie zamknutej obrazovky je potrebné, aby ste vami vytvorené štyri súbory presunuli sem a nahradili tie predchádzajúce. Samozrejme nesmiete zabudnúť na zálohu predošlých súborov, ktoré si môžete prekopírovať tam, kde to uznáte za najvhodnejšie. Taktiež je vhodné urobiť zálohu cez Time Machine, pre prípad, že by došlo k problémom. Presúvanie súborov do systémového priečinka od vás bude s najvyššou pravdepodobnosťou vyžadovať potvrdenie administrátorským heslom. Zmeny sa udejú prakticky okamžite po presunutí súborov a aby ste sa presvedčili, že všetko prebehlo v poriadku, jednoducho sa stačí odhlásiť.

*Zdroj: OS X Daily

Související články

Dnes nejčtenější

.