Zavřít reklamu

Safari sa v iOS 7 dočkal zaujímavej zmeny, keďže používatelia iPadu môžu odteraz rýchlo otvárať svoje obľúbené stránky pri otvorení novej karty. Novinkou v iOS 7 pre iPad je práve zobrazenie tejto novej ponuky, ktorú si môžete sami organizovať, či už presúvaním odkazov alebo pridávaním nových odkazov. Lenže aj toto má svoju nevýhodu a môže sa vám omylom stať, že si do zoznamu pridáte dvakrát ten istý web a následne ho už nemôžete odstrániť žiadnym jednoduchým gestom.

Ako som zistil, nie som jediný, ktorému sa toto stalo a taktiež nie som jediný, ktorému sa v ponuke objavili prakticky nadbytočné linky na web Applu a Yahoo. Našťastie existuje aj riešenie na zmazanie webových stránok, ale nie je zrovna tak jednoduché, ako by sa od Applu čakalo. Všetky stránky, ktoré sa nachádzajú v tejto ponuke, sa ukladajú do zoznamu obľúbených v záložkách. Práve preto musíte vykonať nasledujúce kroky k tomu, aby ste zmazali nepotrebné odkazy:

  1. Otvorte ponuku Záložky, teda ikonku otvorenej knihy napravo od vyhľadávacieho poľa.
  2. Pokiaľ máte v tejto ponuke bežne otvorenú históriu prehliadania alebo zdieľané odkazy, vráťte sa späť na zoznam všetkých záložiek
  3. Otvorte priečinok Obľúbené
  4. Kliknite na tlačítko Upraviť v dolnej časti obrazovky
  5. Pri webe, ktorý chcete vymazať, klepnite na červený kruh a stlačte tlačítko Vymazať
ipad-safari

Související články

Dnes nejčtenější

.