Zavřít reklamu

S externým nabíjaním sa stretávame aj dnes. Nabíjanie telefónov je dnes záležitosťou každého používateľa smartfónu a zatiaľ čo v minulosti si majitelia Nokie 3310 vystačili päť dní s jedným nabitím, dnes sú tieto časy už preč. Práve preto sa na rad dostávajú výrobcovia príslušenstva, no čo sa stane v prípade, že sa pre iPhone rozhodne vytvoriť doplnok svetoznámy výrobca batérií? Už včera ste si u nás mohli prečítať recenziu nabíjačky Varta Emergency PowerPack, a dnes pokračujeme s ďalším produktom od Varty.

Tentoraz sa jedná o nabíjačku Varta Alkaline PowerPack. Ako už napovedá názov, záchranný balíček pre batériu vášho telefónu vyžaduje batérie štandardného formátu AA, čo je nesporná výhoda v porovnaní s Varta Emergency 30-pin PowerPack. Bohužiaľ už musíte počítať so zabraním väčšieho priestoru, keďže sada vyžaduje štyri batérie. Jednoduchosť, akú som zažil pri Emergency Powerpack, sa v prípade Alkaline PowerPack stráca, na druhú stranu ho bohate kompenzuje univerzálnosť. Pack je totiž kompatibilný s takmer všetkými druhmi telefónov, čo je zároveň dôvod, prečo balenie obsahuje USB kábel a redukcie na porty Micro-USB, Mini-USB a 30-pinový dock konektor. Prekvapilo ma, že namiesto troch rôznych káblov sa v balení stretneme s jediným káblom a tromi redukciami, ktoré skrátka pripojíte do otvoru na druhej strane dodávaného USB káblu.

57917_alkalinePowerpack

Prítomnosť štyroch batérií sa odrazí na vyššej efektivite ako v prípade Varta Emergency PowerPack a určite je lepšou voľbou, pokiaľ hľadáte nabíjačku na úplné nabitie telefónu a nie ako doplnok pre predĺženie výdrže batérie o pár hodín. Dĺžka nabíjania sa samozrejme odlišuje od nabíjaného zariadenia a vzhľadom k typu podporovaných batérií je možné prístroj dobiť skutočne kdekoľvek na 100%. Čo sa týka investícií, ani teraz sa nestretneme so zástrčkou a batérie vo vnútri tak nie je možné nabiť. Opäť tak treba počítať s dodatočnou investíciou, no vzhľadom k cene a dostupnosti batérií AA ide o rozumnejšiu investíciu. Cena samotnej sady pritom predstavuje 11,99€ alebo 299,- Kč, teda sa jedná iba o mierny rozdiel v porovnaní so sadou Emergency PowerPack. Na povrchu plastovej krabičky sa nachádzajú tri LED-ky, ktoré vás informujú o stave nabíjania, respektíve o stave batérií. Ani teraz sa na nabíjačke nenachádza žiadne zapínacie tlačítko a tak sa začne telefón nabíjať okamžite po pripojení. Varta navyše uvádza, že používatelia môžu okrem iPhone nabiť aj iPad mini, lenže neponúka používateľom patričný konektor, a tak je potrebná dodatočná redukcia, napríklad od nášho partnera C.B.C. CZ.

VARTA_Alkaline_7Hour_with_iPhone

Související články

Dnes nejčtenější

.