Zavřít reklamu

Google sa rozhodol updatovať aplikáciu Google Search pre iOS, a aj teraz ju obohatil o hromadu nových funkcií. Aktualizáciu tentoraz predstavuje verzia 3.1.0 a prináša prakticky všetko to, čo dnes umožňuje digitálny asistent Google Now na Androide. Aj on sa navyše nedávno stal súčasťou novej Google Search aplikácie, no okrem pridania nových funkcií je ešte stále dostupný len vo vybraných oblastiach, medzi ktoré ale nepatrí Slovensko.

Funkcie sú však skutočne objemné a dá sa povedať, že Google tak zahraničným používateľom priniesol plnohodnotnú konkurenciu Siri. Aplikácia navyše ešte stále podporuje systém iOS 6.0, a tak vyhovie aj tým používateľom, ktorí nechcú prestupovať na novú verziu systému iOS. Medzi zásadné novinky v prípade Google Now patria notifikácie, pripomienky, karty a hands-free ovládanie. Po novom totiž už stačí, aby používateľ povedal „OK Google“ na úvod otázky a aplikácia začne okamžite vyhľadávať daný obsah. Rovnako vie aplikácia narábať aj s ďalšími novými doplnkami. Notifikácie už neslúžia iba na to, aby vám Google pripomenul, že sa máte poponáhľať na stretnutie, ale tiež vás môže upozorniť, že vaša obľúbená hudobná skupina vydala nový album alebo že sa vaša obľúbená celebrita objavila na titulku novín. Taktiež môže užívateľa upozorniť, že jeho let mešká alebo ho informuje o poslednom odchode vlaku domov. To všetko dokáže Google Search aj bez toho, aby ste museli aplikáciu otvoriť, a notifikáciu tak nájdete na zamknutej obrazovke.

Upozornenia zároveň úzko súvisia s pripomienkami, keďže práve vďaka nim vás môže aplikácia upozorniť na tieto informácie. Upozornenia sa zadávajú už tradičným príkazom „Remind me“, ktorý je možné používať aj v Siri. Mimoriadnou novinkou je aj prítomnosť „Cards“. Jedná sa o odpoveď Googlu na Passbook, a užívateľ tak môže organizovať svoje lístky na filmy, či koncerty, letenky alebo rôzne rezervácie či poukážky. Google chce byť zrejme čestný konkurent a to je dôvod, prečo Google Now vyžaduje iPhone 4S a novšie zariadenia. Okrem toho pribudla do tejto aktualizácie aj funkcia prihlásenia jediným kliknutím či gestá pre prácu s obrázkami v Google Images. Aplikácia je aj naďalej dostupná bezplatne a zaberá 32,7MB.

google-now

Související články

Dnes nejčtenější

.