Zavřít reklamu

Apple dnes začal prodávat novou generaci svého 9,7″ iPadu s označením iPad Air také v ČR a SR. Na nový iPad Air jsem byl docela zvědavý vzhledem k tomu, že jsem z klasického iPadu přešel na mini právě kvůli velikosti a váze. Pokud dáte do fotobatohu na celý den ke čtyřem objektivům a zrcadlovce s battery pack iPad, je sice jedno zda se jedná o iPad mini nebo klasickou verzi, ovšem v momentě kdy usínáte a chcete si ještě přečíst poslední novinky z webu nebo zahrát nějakou tu hru, rozdíl je již značný a to nejen ve váze, ale také v rozměrech.

S klasickým iPadem se mi nepracovalo příliš dobře protože držet jej jednou rukou je poměrně těžké a pracovat na jeho displeji jen pomocí palců je nemyslitelné. Na novinku jsme se tedy těšil a dokonce jsme nějaký ten čas uvažoval, že bych možná z iPadu mini nepřešel na iPad mini s Retinou, ale na iPad Air. Dnes jsem jej měl možnost stejně jako drtivá většina lidí na celém světě poprvé vyzkoušet. Pokud jste uživatelé některé z předchozích generací iPadu s 9,7″ první co vás zaujme je skutečně váha, zařízení je pocitově výrazně lehčí než iPad 4. generace, na druhou stranu jej však stále nemůžete držet dvěma prsty jako iPad mini. Právě rozdíl mezi iPadem mini a iPadem Air je stále propastný. Pokud vezmete po ročním používání iPadu mini do ruky Air, stále vám připadá příliš těžký a myšlenku na přechod z mini na standardní verzi tak zřejmě stejně jako já brzy zavrhnete.

1399167_585206421517176_985325639_o

Co se týká těla, to je stejné jako u iPadu mini, pokud byste měli vedle sebe zezadu položený iPad mini a iPad Air tak jediný rozdíl vidíte v zadním mikrofonu u Air a samozřejmě ve velikosti, jinak jsou oba iPady totožné. iPad Air nově umožňuje díky užšímu tělu spojit při orientaci na výšku oba palce dohromady a tak pokud iPad Air držíte na výšku, můžete na něm psát stejně jako na iPadu mini, což je jistě zajímavá novinka pro všechny, kteří mají kratší prsty. Na šířku však nemáte ani nyní šanci své prsty spojit a tak psaní pomocí palců při držení na šířků stále probíhá tak, že musíte iPad v ruce přechytávat. Tělo je však velmi sympatické a majitele předchozích generací nový design rozhodně příjemně překvapí. Na pohled je totiž iPad Air ve skutečnosti ještě zajímavější než na prezentačních fotografiích a přináší svěží moderní design, při kterém tabletu nic nechybí ale fyzicky ani nepřebývá.

iPad 4. generace přinesl poměrně vysoký výkon a tak i s iOS 7 stále funguje plynule, dokonce tak plynule, že při běžném spouštění aplikací si rozdílu mezi iPad 4. generace a iPadem Air ani nevšimnete. Rozdíl ve výkonu tedy poznáte především nebo spíše jedině u náročných aplikací, které například zpracovávají videa nebo při náročných hrách, těch je však prozatím v iTunes App Store jako šafránu. I když na prezentačním videu v předchozím článku není vidět při načítání webových stránek až tak výrazný rozdíl, osobně jsem zaregistroval největší rychlostní rozdíl mezi 4. generací a iPadem Air právě v Safari. Při načítání jednotlivých stránek nemáte ani vteřinu času a web je okamžitě načtený. Je však důležité připomenout, že abyste dosáhli tohoto efektu potřebujete kvalitní Wi-Fi router, námi testovaný iPad Air byl připojen k nejnovější generaci Airport Extreme a načítání webových stránek probíhalo až neuvěřitelně rychle.

  • Čtěte také: Samsung Galaxy Gear: skutečně usnadní život?“ href=“https://www.letemsvetemapplem.eu/2013/10/19/otestovali-samsung-galaxy-gear-skutecne-usnadni-zivot/“ rel=“bookmark“>Otestovali jsme Samsung Galaxy Gear: skutečně usnadní život?
1397384_585199134851238_788383706_o

Sečteno a podtrženo, Apple vydáním iPadu mini Retina a iPadu Air naprosto sjednotil obě verze iPadu a menší variantě s označením iPad mini tak nechybí nic z toho, co nabízí iPad Air. Záleží tedy jen a jen na vás jakou velikost iPad preferujete, výkon i displej získáte naprosto stejný, stejná je i technologie MIMO, díky které se webové stránky načítají skutečně neuvěřitelně rychle a musím s čistým svědomím uvést, že tak rychle jako dnes na iPadu Air jsme ještě LsA načtené nikdy neviděl. Právě rychlost Wi-Fi připojení, je pokud disponujete kvalitním routerem a rychlým internetem největší změnou, kterou co se výkonu týká, u novinek zaregistrujete. Fotografie v tomto článku pochází od našeho partnera společnosti M:zone, kde si můžete na Slovensku nový iPad Air zakoupit.

1403504_585199451517873_432419189_o

Související články

Dnes nejčtenější

.