Zavřít reklamu

Pokud vnímáte iPhone nebo iPad jako exkluzivní produkty, bude se vám určitě líbit také exkluzivní příslušenství. Zatím co někteří výrobci obalů a krytů často prodávají běžné a ničím nezajímavé zboží za poměrně vysoké ceny jen kvůli tomu, že vsázejí na jistou exkluzivitu iPhone, společnost monCarbone nabízí skutečně něco extra. Pokud nejezdíte zrovna v Lamborghini, bude pro vás karbon zřejmě poněkud exotický materiál, se kterým se máme možnost setkat především u luxusních vozidel. Imitace spletených vláken je přitom velmi oblíbená a to nejen u automobilových nadšenců, kteří často polepují své vozy fóliemi, jenž karbon připomínají.

Imitace karbonu jsou často vidět v podobě samolepek nebo krytů také u iPhone, my však nyní zapomeneme na nějaké imitace a podíváme se na skutečný karbonový kryt, konkrétně ten, který je určen pro iPad mini. Pokud znáte karbon zejména z Need for Speed, pak věřte, že jeho hlavní výhoda spočívá v poměru váhy a pevnosti. Kryt který recenzujeme je pocitově v ruce zhruba tak těžký jako pár listů papíru A4, u krytů na iPhone je pak váha ještě nižší. Při této váze je však kryt až neuvěřitelně pevný a zároveň také pružný. Abych tuto poměrně krkolomnou větu vysvětlil jednoduše. Kryt můžete ohnout do pravého úhlu bez toho aniž by prasknul. Jen pro představuje kryt tenký pouhých 0,35mm, lidský nehet je pak tenký 0,40mm.

Co se designu týká, pak je karbon zkrátka materiál, který kdykoli a kdekoli působí luxusním dojmem, o to více pokud se nebavíme ožádné laciné imitaci, ale o skutečném karbonu z uhlíkových vláken, ze kterého se vyrábí například supersportovní vozdy. Kryt má výřez pro oba reproduktory, tlačítka, čočku fotoaparátu a také mikrofon. To samé samozřejmě platí i u krytů pro klasický iPad nebo iPhone. Velmi zajímavé je nasazování a sundávání krytu. Ten totiž na iPad nijak nezacvakáváte, ale zkrátka do něj iPad jen vložíte a máte jistotu že nevypadne. Pokud jej však chcete sundat, stačí jednu stranu ohnout a obal okamžitě sundáte. Problémy se sundáváním ani s nasazováním tedy nehrozí. Díky tomu jak je obal tenký a také díky materiálu ze kterého je vyroben můžete i nadále používat svůj smart cover. Existuje však také varianta, která v sobě smart case již integruje, za tu si samozřejmě připlatíte.

moncarbon_ipad_mini

Jistě vás napadne, že karbon není zrovna nejideálnější materiál pro přenos signálu z do nebo naopak z vašeho přístroje. To je samozřejmě pravda a přes samotný karbon skutečně nemůže pronikat jakýkoli signál tak, jako například přes běžný plast. To ve výsledku znamená, že pokud by výrobce použil pouze karbonové vlákna na celém krytu, telefon, tablet nebo multimediální přehrávač by nemohl přijímat a odesílat GSM, GPS, Wi-Fi ani Bluetooth signály. U obalu za 100€ však zřejmě čekáte, že nebudete muset kryt před každým telefonováním sundávat. To si samozřejmě uvědomuje také společnost monCarbone, která protkala na určitých místech karbon také čedičovými vlákny, díky čemuž zachovala odolnost karbonu, ale zároveň zachovala také příjem signálu tak, jako byste žádný kryt nepoužívali. Během testování přístroje nevykazovali v obalech nijak sníženou kvalitu signálu.

IMG_8251

Samozřejmě cena předurčuje tento obal pro trošku jiné zákazniky, než ty, kteří si polepili svoji škodu 120 karbonovou fólií a iPhone koupili ze tří výplat. Jedná se o luxusní obal u kterého však víte za co platíte a nejedná se o žádné loga, malůvky nebo podobné věci, ale o skutečný kus jedinečného materiálu, který dokáže dokonale ochránit váš iPhone, iPad nebo iPad mini. Cena za obal na iPhone 5 je stanovena na 1990Kč, za obal na iPad mini pak zaplatíte 2490Kč a za obal na klasický iPad 2790Kč.  Pokud se vám tedy obaly monCarbone líbí, máte možnost si je objednat přímo zde.

IMG_8244
IMG_8258
20131015120145

Související články

Dnes nejčtenější

.