Zavřít reklamu

OS X Mavericks obsahuje stejně jako jeho předchozí verze také spořiče obrazovky, které jsou tvořeny z obrázků pocházejícíh například od National Geographic a dalších. Fotografie ve vysokém rozlišení není možné použít běžnou cesotu jako pozadí pracovní plochy, ovšem pokud je vyhledáte přímo přes Spotlight, máte možnost otevřít přímo složku, která obsahuje jednotlivé fotografie a ty pak můžete použít jako pozadí plochy. Stačí když jednoduše přejdete ve svém Macu přes Finder do následujícího adresáře: /Library/Screen Savers/Default Collections/.

Jednoduše stačí stlačit klávesy Cmd + Shift + G kdekoli ve Finderu a zadat výše uvedenou cestu. Nyní se zobrazí složky, které obsahují všech 43 fotografií. Můžete je například zkopírovat přímo na plochu nebo kamkoli chcete. Složku lze také přímo v System Preferences – Desktop and Screen Saver – Desktop a tlačítko +, zvolit jako složku ve které jsou pozadí pracovní plochy jenž si následně můžete vybrat přímo v System Preferences. K fotografiím samozřejmě nemáte žádná práva pro komerční použití a proto je můžete využívat skutečně pouze pro vlastní potřebu jako spořič obrazovky nebo jako pozadí pracovní plochy.

Pokud OS X nepoužíváte a přesto si chcete stáhnout nové pozadí pracovní plochy, které mimochodem vypadají skvěle i na iOS zařízeních, máte možnost na následujících odkazech.

Související články

Dnes nejčtenější

.