Zavřít reklamu

Když CEO společnosti Apple Tim Cook předal slovo Craig Federighinimu, bylo jasné, že řeč je o OS X. Ten uvedl, že hlavním smyslem OS X bylo udělat počítače mnohem více energeticky úsporné. OS X je od začátku navržen tak, aby dokázal využít počítač optimálně. To znamená, že jen tím, že přejdete na OS X 10.9 Mavericks, získáte u svého MacBook Air o 1 hodinu delší výdrž při surfování na internetu a o hodinu a půl déle můžete sledovat filmy na iTunes.

OS X 10.9 Mavericks dokáže také mnohem lépe využít integrovanou grafickou kartu a operační paměť. OpenCL je mnohem optimalizovanější pro integrované grafické karty. Počítače s OS X 10.9 mají funkci, která šetří RAM u minimalizovaných aplikací, to znamená, že uživatel může používat aplikace, pro které by dříve potřeboval 6GB RAM na počítači, který má pouze 4GB RAM.

Craig dále představil opět iBooks, které jsme měli možnost vidět už na WWDC. Ukázal jak iBooks dokáží využít multi-touch gesta a také zobrazit jednoduše videa okamžitě ve full-screen. Ukázal také funkci iCloud, která si pamatuje hesla a všechny další informace. OS X 10.9 zkrátka usnadňuje život.

Craig také zavtipkoval podobně jako kdysi vtipkoval Steve Jobs. Když mu manželka napsala zprávu ve které uvedla, že se ji nelíbí jeho tričko, odepsal, že jeho módní guru je Phil (pravděpodobně tím myslel Schillera). Craig následně ukázal jak geniálně jsou mezi sebou všechny aplikace v OS X 10.9 Mavericks propojeny a jak vše souvisí se vším. V momentě kdy se podíváte v knize například na stránku kde je popisované nějaké místo, okamžitě vám Apple Maps nabídnou zobrazení daného místa a umožní vám naplánovat trasu a poté informace odešle do iPhone nebo iPadu.

  • OS X 10.9 Mavericks bude dostupný zdarma již dnes na Mac App store!

 

Související články

Dnes nejčtenější