Zavřít reklamu

Dotykový displej iPhone má dvojnásobně rychlejší reakci než ostatní Android a Windows smartphony, vyplývá to z testu společnosti Agawi, která provedla testy rychlosti odezvy displeje u různých Android, Windows Phone a iOS zařízení. Samotné měření je přitom velmi zajímavé a probíhá pomocí fotoaparátu, který dokáže zaznamenávat video v rychlosti 240 fps a na míru zhotoveného přístroje, který se označuje jako Touchscope. Agawi pak dokáže změřit latenci od okamžiku, kdy se uživatel dotkl displeje přístroje do chvíle než přístroj na tento dotyk zareagoval. K tomu se samozřejmě používá kromě dvojice výše uvedených hardwarových hraček také speciální aplikace. Latence se pak měří v milisekundách, kde je čím nižší naměřená hodnota tou lepší.

Zatím co iPhone 5 dokázal reagovat od chvíle, kdy se uživatel dotkl displeje za 55 milisekund, iPhone 4 dokázal zareagovat za 85 milisekund. V obou případech se přitom jedná o nejrychlejší, respektive druhou nejrychlejší reakci ze všech testovaných zařízení. Současná vlajková loď Samsungu, tedy model Galaxy S4 zareagoval za 114 milisekund, tedy za téměř stejnou dobu jako Nokia Lumia 928, která dosáhla výsledku 117 milisekund. HTC One poté dokázal reagovat za 121 milisekund a Moto X za 123 milisekund. Je jasně vidět, že zatím co ostatní výrobci jsou na tom téměř stejně a rozdíly mezi nimi jsou skutečně zanedbatelné, iPhone 5 a jeho displej mají o polovinu rychlejší reakci než Galaxy S4.

CEO společnosti AGAWi pan Relan uvedl: „Reakce aplikace se hodnotí podle toho, jak rychle může aplikace reagovat na vaše vstupy. Chytré telefony s dotykovými obrazovkami, které mají nižší MART skóre, tedy latenci, jsou pocitově pohotovější. To je pravděpodobně důvod proč mnoho uživatelů uvádí, že klávesnice u iPhone je citlivější než klávesnice telefonů Android.“ Společnost Agawi se domnívá, že rozdíl není způsoben použitým displejem, ale spíše jeho kalibrací, kdy je displej mobilního telefonu iPhone lépe kalibrován než displeje Windows Phone a Android zařízení, díky čemuž dokáže rychleji zareagovat. Do budoucna plánuje Agawi provést testy na iPhone 5s a iPhone 5C, stejně jako na dalších telefonech s operačním systémem Android a Windows Phone.

touchmark_graph_1

Na níže uvedeném videu máte možnost sledovat rychlost odezvy displeje, kde je jasně vidět rozdíl mezi displejem s 100ms, 50ms a 10ms odezvou. Video pochází od společnosti Microsoft, bohužel Lumia s Windows Phone je právě ten příklad, kde je latence vyšší než 115ms. Podobné testy jsou dalším důkazem toho, že tablety, smartphony, iPody nebo počítače Apple nestaví svůj uživatelský zážitek na technických specifikacích, počtech jader procesorů nebo podobných věcech, ale detailech, které se v žádné specifikaci neuvádí a přitom jsou pro nás zážitek z používání daného produktu rozhodující.

*Zdroj: agawi.com přes venturebeat.com

Související články

Dnes nejčtenější

.