Zavřít reklamu

Slúchadlá na tomto svete nevyrába len jedna spoločnosť. Ku koncu leta sa nám do rúk dostávajú slúchadlá Air ATH-AD1000 od spoločnosti audio-technica. Táto japonská spoločnosť si navyše povedala, že sa nevyberie po stopách konkurencie, ale miesto toho si svoje slúchadlá začne vyrábať poctivo vo svojej rodnej krajine – v Japonsku. To sa audio-technica snaží zdôrazniť už na balení produktu, ktorý nám na recenziu zapožičal e-shop Svetsluchatek.cz. Ale aké vlastne tie ATH-AD1000 sú? Na to sa nájde odpoveď v našej recenzii.

Tradične začíname dizajnom. ATH-AD1000 sú otvorené slúchadlá a na môj vkus aj pomerne veľké slúchadlá. Práve kvôli rozmerom nemusia byť pohodlné pre všetkých, keďže náušník má priemer takmer 11 centimetrov. Toto spočiatku prišlo problémové aj mne, no treba brať do úvahy aj to, že sa nejedná o slúchadlá pre vonkajšie použitie, ale pre počúvanie hudby na doma. Na tom sa podieľa aj fakt, že sa jedná o otvorené slúchadlá, vďaka čomu vyzerajú pomerne zaujímavo. Samozrejmosťou je vstavaný 3-metrový kábel, a ako inak, aj tentoraz sa na jeho konci nachádza pozlátená 3,5-mm koncovka, spolu s pozlátenou 6,3-milimetrovou redukciou. Balenie je tentoraz veľmi jednoduché, okrem samotných slúchadiel v ňom nenájdeme prakticky nič. Výnimkou je snáď len záručný list a manuál.

audiotechnica-2

Zvuk

Tentoraz sme si na skúšku zvuku pozvali milovníka rocku, ktorý počúva hudbu na rôznych reproduktoroch a slúchadlách už o nejakú tú desiatku rokov dlhšie ako ja alebo Roman. Poďme sa teda pozrieť čo na zvuk slúchadiel vraví niekto, kto už pár modelov mohol vyskúšať a skladby, ktoré uvádza nižšie, počúval už niekoľko stokrát na rôznych aparatúrach:

„Dostali se mi do ruky sluchátka, která na první pohled vypadala,  jako že jo, to by mohlo být dost dobrý aniž bych znal jejich cenu. Jelikož jsem ale skeptik ke všemu novému dával jsem je na hlavu s nedůvěrou mě vlastní, ale už první pocit při nasazení mě víc než příjemně překvapil. Prostě krátce, lehká velmi příjemná záležitost kterou snesete nekonečně dlouho. Child In Time bylo první co jsem pustil  a musel jsem to udělat třikrát po sobě, abych uvěřil tomu co slyším. Řekl bych, že téměř dokonalá modulace zvuku  v celém rozsahu. Volume jsem dal opravdu hodně doprava a čekal jsem …něco a ono nic, stále jen čistý zvuk při kterém slyšíte jednotlivé nástroje naprosto čistě. Pokračoval jsem Smoke On The Water, The Mule s proslulým sólem na bicí a výsledek byl opravdu až neuvěřitelný. Naprosto skvěle vyvážené výšky s basama, nic vás nezatahá za uši nebo nebodne do hlavy při vysokých tonech zrovna tak jako nic nepříjemně nerezonuje nebo nezabručí při zaznění rockové basy.  Abych si byl jist přitvrdil jsem . Pustil jsem Perryho Masona a Tomorrow z Ossmosis a výsledek stále stejný, i záměrně drnčivé a přemodulované tony zněly naprosto přijatelně. Jimmy Page, Slash, Radim Hladík mě přesvědčily o čistotě zvuku přenášeném těmito sluchátky. Pokračoval jsem dál rockovou klasikou až po Deep Purple s Londýnskými Filharmoniky a marně hledal něco co by mě začalo vadit nebo nějak divně znít. Tyto sluchátka jsou prostě určena pro poslech hudby, jak rockové tak vážné. Proto prosím všechny technaře, ani se na ně nedívejte, nic vám do hlavy bušit nebude. Jednu věc bych přece jen vytknul, vlastně ani ne vytknul, jen na ni upozornil. Mají docela velkou propustnost, což znamená, že vaše okolí bude vědět co posloucháte, takže do tramvaje nebo k hrající televizi při které manželka hltá seriál nejsou vhodné, ale hlavně ani určené, zrovna tak připojovat je k mobilu nebo něčemu podobnému co nějakým způsobem reprodukuje zvuky. Je to skvělý nástroj a zasluhuje si i skvělé zařízení se kterým bude spojen a v tomto případě vám zaručí skvělý  zážitek s poslechu Hudby.“

 

audiotechnica-1
Resumé

V konečnom dôsledku to znamená čo? Slúchadlá Audio-Technica ATH-AD1000 ponúkajú veľmi vysokú kvalitu zvuku, a radia sa tak opäť medzi audiofilské slúchadlá. To samozrejme závisí aj od počúvaného žánru a vzhľadom k tomu, že tieto slúchadlá ponúkajú pomerne slabé basy, audiofilnú kvalitu zvuku si vychutnajú predovšetkým poslucháči rockovej a klasickej hudby. V prípade týchto žánrov je hudba reprodukovaná skutočne detailne a cez slúchadlá tak budete počuť každý jeden hudobný nástroj, ktorý sa v skladbe vyskytne. Istou nevýhodou týchto slúchadiel môže byť ich otvorenosť, keďže zvonka je možné počuť prakticky všetko, čo ATH-AD1000 zreprodukujú. To platí už pri nižších hlasitostiach a tak je viac než zrejmé, že sa jedná o slúchadlá určené skôr na domáce počúvanie ako na počúvanie na verejnosti, respektíve v spoločnosti. Rovnako si na ne neprídu ani poslucháči elektronickej hudby, keďže, ako som už spomínal, tieto slúchadlá majú pomerne slabé basy. Pokiaľ je práve toto Váš prípad, odporučil by som vám slúchadlá Beyerdynamic DT-440, ktorých recenziu si môžete prečítať priamo tu.

  • Audio-Technica ATH-AD1000 si môžete zakúpiť za 9 590 Kč priamo tu.

Technické parametre

  • Frekvenčný rozsah: 5 – 40 000 Hz
  • Impedancia: 40 ohmov
  • Citlivosť: 100 dB/mW
  • Výkon: 1 000 mW
audiotechnica-3

Související články

Dnes nejčtenější

.