Zavřít reklamu

Stejně jako u předchozích verzí operačního systém iOS, i v nejnovější před několika hodinami vydané verzi iOS 7 nabízí Apple funkci hledání ve Spotlight. Tato funkce je sice pro mnohé uživatele nepostradatelná a používají ji denně, zejména pokud mají na svém telefonu nainstalovýny desítky nebo stovky aplikací. Pokud však dokážete bez Spotlight žít a nepoužíváte jej třeba jako já, můžete si jeho vypnutím zlepšit odezvu operačního systému iOS 7. Pokud máte starší operační systém iOS 6, najdete návod na zrychlení v článku Jak zrychlit iPhone nebo iPad během pár vteřin.

Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné a následně zvolte položku Hledání ve Spotlight, kde je možné nastavit takzvaný rozsah hledání. V rozsahu hledání můžete nejen nastavit priority jednotlivých položek systému, které se při vyhledání vašeho dotazu zohlední, ale můžete vypnout veškeré hledání tím, že odznačíte jednotlivé položky v menu Rozsah hledání. Pokud vypnete všechny položky, měli byste pozorovat zrychlení odezvy operačního systému.

Největší rozdíl v rychlosti poznají majitele starších zařízení jako je iPhone 4 nebo iPhone 4S. Na novějších zařízeních jako je iPhone 5, iPhone 5s nebo iPhone 5c také dojde ke zrychlení odezvy systému, ovšem nebude se jednat o tak zřetelnou změnu jako u iPhone 4/4S. Samozřejmě je možné všechny položky opět aktivovat a nechat Spotlight dělat svoji práci na maximum, můžete tak snadno ověřit, zda se u vašeho zařízení zrychlení projevilo tak, že stojí za to nechat vyhledávání vypnuté nebo jej raději budete využívat.

Související články

Dnes nejčtenější

.