Zavřít reklamu

Ako iste viete, Apple má pre nás v pláne zverejniť ďalšiu, v poradí už siedmu verziu operačného systému iOS. Systém iOS 7 sa už dnes dostane na obrazovky stoviek miliónov zariadení, ale existuje niečo, čomu sa treba vyvarovať a na čo si treba dávať pozor? Určite je. Už prvé nepotvrdené informácie vraveli o tom, že si v tejto chvíli Apple necháva záležať na verzii iOS 7 pre iPhone a iPod touch, keďže toto sú preň primárne zariadenia, a vývoj pre iPad mešká. To sme konieckoncov mohli vidieť už cez leto, keď prvá testovacia verzia iOS 7 pre iPad niesla označenie Beta 2.

A práve to je kameň úrazu. Ako zistil známy server OS X Daily, iOS 7.0 Golden Master ešte nie je plne pripravená pre iPad, a tak odporúča počkať s inštaláciou systému, respektíve po jeho inštalovaní treba počítať s chybami. Problémy sa netýkajú len iPadu 2, ale tiež treba počítať s problémami u iPadu 3. a 4. generácie, a výnimkou nie je ani iPad mini. Samozrejme systém nie je dokonale optimalizovaný ani na najstaršom podporovanom zariadení, iPhone 4. Aj napriek tomu, že Apple núti zamestnancov pracovať nadčasy kvôli verzii pre iPhone 4, treba tu počítať s pomalšou a horšou skúsenosťou ako na novších prístrojoch. A aké sú zásadné chyby systému iOS 7 na spomínaných zariadeniach?

  • iPhone 4 – iOS 7 býva pomalšia ako iOS 6, chyby
  • iPad 2 – Chyby a spomalený systém
  • iPad 3 – Chyba a spomalený systém
  • iPad 4 – Chyby
  • iPad mini – Chyby

Server tiež odporúča majiteľom iPadu 2 a iPadu 3. generácie, aby s inštaláciou systému počkali a neinštalovali hneď prvú verziu systému. Rovnako sa odporúča riadne si premyslieť, či si systém vo verzii 7.0 nainštalujete na zvyšné menované zariadenia, keďže Restore na iOS 6.1.3 už nebude možný, aspoň nie jednoduchým spôsobom. Samozrejme existujú aj alternatívne spôsoby ako si obnoviť systém, no tieto nie sú príliš bezpečné pre začínajúceho užívateľa. A na aké verzie systému teda treba čakať? Existuje šanca, že Apple opraví chyby už vo verziách 7.0.1 a 7.0.2, ale taktiež nie je vylúčené, že užívateľskú skúsenosť na všetkých iPadoch vyrieši až významný update 7.1, ktorý očakávame spolu s uvedením novej generácie tabletov iPad. Z našej osobnej skúsenosti ale vieme, že iOS 7 beta funguje na iPade 2 pomerne rýchlo, nemôžeme však vylúčiť, že sa výsledok bude odlišovať na rozličných zariadeniach.

hero
*Zdroj: osxdaily.com

Související články

Dnes nejčtenější

.