Zavřít reklamu

Realita je pomerne krutá a aj keď je iOS perfektne optimalizovaný systém, s postupom času sa u iOS zariadení stretneme aj s tým, že tieto zariadenia hlásia akési žlté zaplnené miesto. Toto miesto si môžu všimnúť predovšetkým tí, ktorí svoje zariadenie pripoja z času na čas k iTunes. V takom prípade môžu nájsť v štatistike zaplnenia  takom prípade môžu nájsť v ukazovateli zaplnenia položku „Other“, ktorá môže v niektorých prípadoch zaberať aj niekoľko GB. Ideálne sa však jedná o priestor do 500 MB, potom už je prítomnosť „ďalších“ súborov podozrivá.

Občas sa môže totiž stať, že dôjde k nečakanému prerušeniu synchronizácie, a práve presúvané dáta sa uchovajú v pamäti zariadenia. V takom prípade sa súbor uloží do vstavanej pamäte a vy stratíte možnosť pristupovať k ním. K týmto súborom nevie navyše pristupovať ani samotný iTunes a tak by sa dalo povedať, že ste jednoducho prišli o časť úložiska. Túto časť je však možné obnoviť s pomocou Complete Restore, no to nie je zrovna ideálny spôsob, pokiaľ máte vo vašom iPhone veľké množstvo dát. Na internete sa preto objavuje alternatíva menom PhoneClean, a tá umožní veľmi jednoducho vyčistiť „iné“ dáta z vášho iPhone. Aplikácia je navyše dostupná úplne bezplatne, a je dostupná pre PC aj pre Mac.

phoneclean-1

Táto aplikácia funguje veľmi jednoduchým spôsobom. Po jej spustení stačí pripojiť váš iPhone k počítaču, a aplikácia automaticky ukáže základnú obrazovku, na ktorej môžete vidieť názov vášho zariadenia, kapacitu vášho zariadenia, a tiež možnosť analyzovania štyroch kategórií súborov – Dočasných a nevyžiadaných súborov, Cache a Offline súborov, cookie a scriptov, a súborov z prerušených synchronizácií. Ako inak, stačí zvoliť, ktoré typy položiek chcete analyzovať, a jednoducho zahájite skenovanie stlačením tlačítka Start Scan. Proces skenovania sa môže líšiť v závislosti od použitého priestoru, a tak treba počítať s niekoľkominútovým procesom. Po dokončení skenovania je možné sa ďalej pozrieť na detaily, vďaka čomu si môžete sami zvoliť, čo chcete z vášho telefónu natrvalo vymazať. K detailom sa dostanete pomocou šípok v pravej časti obrazovky, a po kliknutí na ne môžete jasne vidieť, ktoré súbory by ste mohli (ale aj nemuseli) z vášho zariadenia vymazať. Samozrejme, po zorganizovaní zoznamu toho, čo treba z vášho zariadenia vymazať, stačí už len sa vrátiť na hlavnú obrazovku a klepnúť na tlačítko Start Cleaning. Po dokončení čistenia sa na obrazovke objaví celková veľkosť zmazaných súborov a taktiež poďakovanie za to, že ste si stiahli túto aplikáciu. Vývojári tiež tvrdia, že pokiaľ sa vám aplikácia páčila, máte možnosť prispieť na jej ďalší vývoj tým, že o nej dáte vedieť vašim známym cez Facebook alebo Twitter.

phoneclean

Související články

Dnes nejčtenější

.