Zavřít reklamu

Analytik společnosti KGI Ming-Chi Kuo se opět hlásí o slovo se svoji poslední zprávou, ve které mluví především o vydání nových iPadů a iPadů mini od společnosti Apple. Ming-Chi Kuo je co se odhadů a analýz společnosti Apple týká velmi spolehlivý a většina jeho předpovědí se vyplnila přesně tak, jak uvedl. Podle nejnovějších informací Apple přinese iPad mini 2. generace i iPad 5. generace v letošním roce s tím, že bude mířit především na předvánoční trh a to i navzdory faktu, že Apple původně zamýšlel nechat aktualizaci iPadu mini až na příští rok. Množství informací na internetu tvrdilo zejména před začátkem léta, že společnost nechá aktualizaci iPadu mini až na začátek roku 2014 nebo, že na podzim vydá pouze dílčí update bez Retina displeje.

Ming-Chi Kuo uvádí, že Apple představí obě zařízení s procesorem Apple A7X, který bude u iPadu mini pohánět zobrazení na Retina displeji, stejně jako u iPadu 5. generace. Apple se podle Kua rozhodl pro vydání skutečně velmi výkonné a pokročilé verze iPadu mini 2. generace zejména kvůli zachování konkurenceschopnosti. iPad mini 2. generace totiž za předpokladu, že se Kuova zpráva potvrdí, nabídne skutečně vysoký výkon v podobě procesoru Apple A7X, který by měl znamenat významný skok z procesoru Apple A5, který současný iPad mini využívá.

Kuo také věří v představení nového iPadu mini začátkem roku 2014, který bude nabízet procesor Apple A6 a nebude obsahovat Retina displej. Tento iPad by měl Apple nabídnout za zvýhodněnou cenu obdobně, jako to udělal v případě iPodu touch, kde také nejmenší model bez fotoaparátu nabízí za nižší cenu než ostatní iPody touch. Podle Kua navíc nové iPady podporují technologii LTE TDD, což je technologie kompatibilní se sítí China Mobile, jenž má v Číně více než 700 milionů uživatelů.

iPad_Mini_2

*Zdroj: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.