Zavřít reklamu

Pokud jste se někdy rozhodli odstranit svůj internetový profil z některé ze služeb, které jsou běžně používané, zřejmě moc dobře víte, že to není příliš snadné. Sociální sítě, cloudové řešení, stejně tak jak další desítky nejrůznějších internetových služeb o své zákazníky samozřejmě nechtějí přijít a tak jim smazání profilu co nejvíc stěžují.

Pokud se tedy rozhodnete profil na některé ze známých služeb smazat, obvykle strávíte množství času jen tím, než se vůbec dostanete na odkaz vedoucí právě k vymazání příslušného profilu. S tím jak současná generace používá internet nám navíc přibývá každá rok desítky nových registrací na službách, které v praxi ani nepoužíváme. I tak si však dané servery udržují informace o našich účtech a čas od času nám dojde nějaký ten Newsletter třeba právě s tím, že jsme se na svůj profil již dlouho nepřihlásili.

Právě to vedlo dvojici britských studentů Robba Lewise a Eda Poole k vytvoření zajímavého projektu justdelete.me. Jak již název napovídá nejedná se o nic jiného než o webovou stránku shromažďující odkazy vedoucí k vymazání profilů z oblíbených internetových služeb. Všechny služby jsou řazeny podle barev s tím, že zatím co u zelené barvy je proces vymazání osobního profilu velmi jednoduchý a obvykle stačí kliknout na odkaz na justdelete.me, u žluté barvy je to již mnohem složitější.

Pokud totiž máte profil na službě označené žlutou barvou, je pro jeho smazání nutné  kontaktovat zákaznickou linku a o smazání požádat napřímo, tedy buď prostřednictvím mailu nebo telefonu. Až poté je profil odstraněn. Na justdelete.me však najdeme kromě zelené a žluté také další kategorii, ve které jsou služby označené černou barvou. Profil z těchto služeb bohužel není možné odstranit ani po kontaktování zákaznické linky a jedinou šancí jak účet zrušit byy tak byl váš osobní soudní spor s danou službou.

Projekt se po celém světě těší obrovské oblibě a přibývají do něho další a další nové služby. Až se tedy příště rozhodnete přestat sdílet své statusy na Facebooku, nemusíte již složitě hledat odkaz vedoucí k jeho smazání a proklikávat se množstvím nesmyslných formulářů, stačí navštívit justdelete.me a vybrat službu, ze které chcete svůj profil odstranit.

Just-Delete-Me-A-directory-of-direct-links-to-delete-your-account-from-web-services

Související články

Dnes nejčtenější

.