Zavřít reklamu

Informácie o iPhone 5S a ďalších zariadeniach naberajú na obrátkach, a tak sa nemusíme čudovať, že sa každý týždeň dozvieme zaujímavé novinky o tomto zariadení. Či už sa jedná o leaky, fotografie alebo špekulácie, každá z týchto vecí nám iba potvrdzuje, že Apple skutočne pripravuje nové zariadenie, ktoré skutočne prinesie zaujímavé zmeny oproti svojmu predchodcovi. Doteraz sme mohli počuť, že iPhone 5S ponúkne snímač odtlačkov prstov, dvojitý LED blesk na zadnej strane, a v neposlednom rade bude dostupný v zlatej farbe.

iPhone 5S

Mark Gruman z 9to5mac však prichádza s niekoľkými novinkami. Podobne ako sme vraveli už my, Apple už nechce odlišovať svoje prístroje hardvérom, ale farbami. Jeho nové telefóny už nebudú iba čierne a biele, ale tentoraz k iPhone 5S pribudne aj zlatá verzia. Zdroje pre 9to5mac potvrdili, že zlatá farba bude pripomínať žltú verziu iPod touch, bude však o niečo svetlejšia. Svojim odtieňom by mala pripomínať skôr šampanské, a v obchodoch ho uvidíme v kombinácii s bielou prednou stranou – telefón tak podľa zdrojov získa elegantný odtieň, a nebude pôsobiť lacne. Ako sa však ukazuje, Apple nemusí vyrábať lacnejší iPhone aby pokryl dopyt v Číne. Zlatá farba je v krajine totiž veľkým lákadlom a práve zlatý iPhone môže masívne podporiť predaje telefónu v Číne a ďalších krajinách vo východnej Ázii.

Home Button sa skutočne dočká zmeny. Tlačítko si má zachovať veľmi podobný tvar, má však obsahovať snímač odtlačkov prstov. Tlačítko by malo byť o niečo lesklejšie, za čo môže zrejme nový materiál na jeho povrchu. Isté špekulácie vravia, že Apple použije zafírové sklíčko miesto plastu, aby zachoval odolnosť tlačítka voči pádom. Prečo sme ale doteraz nevideli žiadny prototyp iPhone so snímačom odtlačkov prstov? Mark tvrdí, že Apple testoval snímač externe, a tlačítko bolo k iPhone pripojené cez kábel. Tlačítko bude slúžiť najprv na odblokovanie telefónu, na úvod však nemôžeme počítať s možnosťou vykonávania platieb. Apple nebude svojich používateľov nútiť, aby tlačítko používali. Pokiaľ ho nechcú používať, môžu ho jednoducho deaktivovať v nastaveniach telefónu.

Apple iOS 7iOS

Spolu s iPhone 5S sa na svet dostane aj nový systém, iOS 7. Žiaľ, na úvod iba pre iPhone. Ako tvrdí redaktor zahraničného portálu, jeho vývojári sa zameriavajú primárne na verziu iOS 7 pre iPhone, a vývoj verzie pre iPad zaostáva. To v praxi znamená, že Apple vydá iOS 7.0 iba pre iPhone v septembri/září, a neskôr ho prinesie aj na iPad. Nie je dokonca vylúčené, že sa bude jednať o verziu 7.0.1, ktorú Apple vydá pri predstavení nových iPadov. Jeho rozhodnutie však môže mať zmysel – Pretože sa iOS 7 drasticky odlišuje od svojho predchodcu, očakáva nával používateľov iPhone, ktorí budú žiadať pomoc s prístrojom na technickej podpore a iných strediskách, napríklad v Genius Baroch. Apple by tak nezískal iba dostatok času na to, aby priniesol stabilné vydanie iOS 7 pre iPad, ale zároveň zníži počet ľudí, ktorí budú v prvých týždňoch vyžadovať odbornú pomoc pri používaní iOS 7.

iOS_7

Apple tiež zistil, že hardvér iPhone 4 z roku 2010 už nestačí na to, aby dokázal poskytnúť dobrú užívateľskú skúsenosť iOS 7, a tak sa nebudeme musieť čudovať, ak iOS 7 bude poslednou verziou systému, ktorú iPhone 4 podporuje. Zamestnanci Applu dokonca pracujú nadčasy, aby ponúkli dostatočnú skúsenosť zo systému na iPhone 4. Apple ale nepracuje len na iOS 7. Ako sa ukazuje, Apple už pracuje na ďalších dvoch verziách systému, a to iOS 7.0.1 a iOS 7.1. Hlavnou feature 7.1 je integrácia služby iOS in the Car, ktorú spoločnosť predstavila na WWDC 2013.

iOS 7 ale nie je konečnou zastávkou, a tak sa v spoločnosti začínajú objavovať prvé zmienky o iOS 8. O projekte zatiaľ nie je takmer nič známe, Apple ale intenzívne pracuje na nových API pre Siri. Siri by mohla ponúknuť hlbšiu integráciu do jednotlivých aplikácií, nie je ale vylúčené, že Apple túto možnosť zatiaľ zamietne. Určité zmeny by sa mohli dotknúť aj funkcie iOS in the Car, u ktorej by mohol systém priamo využívať fotoaparát telefónu na mapovanie cestných podmienok.

iOS_7_action
*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.