Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 6.8.2013 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: iPad, iPad Hardware, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 4

iPad_mini copyPo tom, ako Google vydal aktualizovaný model tabletu Nexus 7, nastal pre Apple ten pravý čas na to, aby svoj malý iPad obohatil o Retina displej a zároveň zachoval stav svojej batérie. Google totiž v posledných týždňoch predstavil novú verziu svojho 7-palcového tabletu Nexus 7, a ako jeho najvýznamnejšiu vlastnosť uvádza širokouhlý displej s rozlíšením 1920 x 1200 HD displej s hustotou 323 ppi. Tento tablet však ponúka aj 3950 mAh batériu, ktorá mu poskytne 9 hodín aktívneho používania. Prečo iba 9?

Pretože sa ukazuje, že práve displej konzumuje viac ako 50% celkovej výdrže. Keby sa Google nerozhodol uplatniť túto technológiu, Nexus 7 by bol bez pochyby mini-tabletom s najdlhšou výdržou batérie na svete. A práve to je niečo, čo by mohol ponúknuť Apple. Novinkou je, že Apple by mal u svojich budúcich Retina displejov ponúkať technológiu IGZO, vďaka ktorej bude výdrž batérie ešte dlhšia ako doteraz. Práve technológia IGZO je až o 50% úspornejšia ako LCD, ktorú dnes nájdeme vo všetkých Apple produktoch v súčasnosti. Navyše, podľa prehlásenia magazínu CNET už Apple testoval polymorfný kremík a IGZO technológiu práve pre druhú generáciu iPad mini, ktorá pravdepodobne ponesie pomenovanie iPad mini s Retina displejom.

Iba vďaka týmto technológiám dokáže Apple vydať skutočne kvalitný produkt s kvalitným displejom a dlhšou (alebo rovnakou) výdržou batérie ako u prvej generácie tabletu. Konkurenčný Google sa totiž rozhodol zamerať iba na displej, a to sa odrazilo aj na výdrži batérie celého zariadenia. Zariadenie je pritom iba o 100 dolárov lacnejšie ako 16GB iPad mini. Aká však bude cena iPad mini s Retina displejom, dnes nie je známe. Ideálne však bude, ak sa Apple nebude ponáhľať v snahe o dobehnutie konkurencie, ale prinesie prístroj, ktorý splní naozaj všetko.

ipad_mini_lsaReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Amnart


  6. srpna, 2013 | 8:54
  0 Pulses

  applu mozno staci lepsia baterka, ale my chceme retinu

  na ipade 2 mi vydrzala baterka 9,5-10,5 hodiny pouzivania = hry + videa + internet
  9,5 hodiny na hry/10,5 hodiny na internet

  9 hodin je slusna vydrz na tablet a podla mna to aj staci, ak pouzivame tablet kazdy den 3 hodiny tak sa vojdeme do 9-10 hodin co je fajn

 2. Jaromír Miko


  6. srpna, 2013 | 10:11
  0 Pulses

  Amnart: Čítal si vôbec článok ?? Lepšia baterka MUSÍ BYŤ kvôli Retina Displeju

 3. Peppy


  6. srpna, 2013 | 11:09
  0 Pulses

  A nejaký zdroj, podklady, alebo to sú len preložené dohady od Macrumours?

 4. Jaromír Miko


  6. srpna, 2013 | 12:32
  0 Pulses

  V článku odkazujeme na CNET. Ďalej som sa opieral o špecifikácie z oficiálneho webu zariadení Google Nexus. Nakoniec som sa opieral o to, čo doteraz vieme.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama