• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Apple nemusí spěchat s představením iPadu mini s Retina displeje, stači mu jen vyřešit životnost baterie

  iPad_mini copyPo tom, ako Google vydal aktualizovaný model tabletu Nexus 7, nastal pre Apple ten pravý čas na to, aby svoj malý iPad obohatil o Retina displej a zároveň zachoval stav svojej batérie. Google totiž v posledných týždňoch predstavil novú verziu svojho 7-palcového tabletu Nexus 7, a ako jeho najvýznamnejšiu vlastnosť uvádza širokouhlý displej s rozlíšením 1920 x 1200 HD displej s hustotou 323 ppi. Tento tablet však ponúka aj 3950 mAh batériu, ktorá mu poskytne 9 hodín aktívneho používania. Prečo iba 9?

  Pretože sa ukazuje, že práve displej konzumuje viac ako 50% celkovej výdrže. Keby sa Google nerozhodol uplatniť túto technológiu, Nexus 7 by bol bez pochyby mini-tabletom s najdlhšou výdržou batérie na svete. A práve to je niečo, čo by mohol ponúknuť Apple. Novinkou je, že Apple by mal u svojich budúcich Retina displejov ponúkať technológiu IGZO, vďaka ktorej bude výdrž batérie ešte dlhšia ako doteraz. Práve technológia IGZO je až o 50% úspornejšia ako LCD, ktorú dnes nájdeme vo všetkých Apple produktoch v súčasnosti. Navyše, podľa prehlásenia magazínu CNET už Apple testoval polymorfný kremík a IGZO technológiu práve pre druhú generáciu iPad mini, ktorá pravdepodobne ponesie pomenovanie iPad mini s Retina displejom.

  Iba vďaka týmto technológiám dokáže Apple vydať skutočne kvalitný produkt s kvalitným displejom a dlhšou (alebo rovnakou) výdržou batérie ako u prvej generácie tabletu. Konkurenčný Google sa totiž rozhodol zamerať iba na displej, a to sa odrazilo aj na výdrži batérie celého zariadenia. Zariadenie je pritom iba o 100 dolárov lacnejšie ako 16GB iPad mini. Aká však bude cena iPad mini s Retina displejom, dnes nie je známe. Ideálne však bude, ak sa Apple nebude ponáhľať v snahe o dobehnutie konkurencie, ale prinesie prístroj, ktorý splní naozaj všetko.

  ipad_mini_lsa

  Leitz

  Diskuze

   applu mozno staci lepsia baterka, ale my chceme retinu

   na ipade 2 mi vydrzala baterka 9,5-10,5 hodiny pouzivania = hry + videa + internet
   9,5 hodiny na hry/10,5 hodiny na internet

   9 hodin je slusna vydrz na tablet a podla mna to aj staci, ak pouzivame tablet kazdy den 3 hodiny tak sa vojdeme do 9-10 hodin co je fajn

   V článku odkazujeme na CNET. Ďalej som sa opieral o špecifikácie z oficiálneho webu zariadení Google Nexus. Nakoniec som sa opieral o to, čo doteraz vieme.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online