Recenze TDK Wireless Charging Speaker Q35: reproduktory do všech stran, bezdrátové nabíjení, odolnost proti vodě a vestavěná baterie

TDK_chargingLegendárna hudobná značka TDK stojí za množstvom audiopríslušenstva pre dnešné telefóny, a výnimkou nie je ani Apple iPhone. Práve ten, spolu s prehrávačmi iPod, je dôvodom, prečo sa mnohé dnešné spoločnosti snažia poskytnúť čo najefektívnejší prístup k posluchu hudby, ktorú máte najradšej. Práve preto sa dnes stretávame s reproduktorom TDK Wireless Charging Speaker Q35, ktorý neponúka iba bezdrôtové streamovanie hudby, ale aj „One more thing“.

Tou vecou je bezdrôtové nabíjanie. Víziou TDK pri reproduktore Q35 bolo poskytnúť bezdrôtový reproduktor a dokovaciu stanicu. Spoločnosť zobrala tieto slová doslovne a vďaka tomu splnila svoj plán na 100%. Vďaka absencii docku sa stretávame s veľmi čistým dizajnom kocky s oblými hranami. Ovládacie prvky sú samozrejmosťou a preto na prednej strane reproduktoru nájdeme klasické hlasitostné otočné koliesko, ako aj dve ďalšie tlačítka určené na nastavenie určitého efektu. Pokiaľ by ste hľadali na vrchnej strane akúkoľvek zmienku o docku, ostanete sklamaní. Na vrchnej strane totiž nájdeme iba matnú prázdnu plochu, vďaka ktorej je možné bezdrôtovo nabíjať váš iPhone. K tomu poslúži dodatočný kryt, do ktorého je potrebné telefón zasunúť a položiť na vrch reproduktoru, čím spustíte indukčné nabíjanie.

Nabíjať treba však aj samotný reproduktor. TDK Q35 ponúka vstavanú batériu, ktorá dokáže prehrávať hudbu cez Bluetooth po dobu 6 hodín. Za slabšou výdržou môže stáť aj použitie technológie Bluetooth 2.1, na druhú stranu tento štandard je ešte dnes využívaný veľkým množstvom zariadení, vrátane iPhone 4. Medzi portami je možné nájsť USB port na nabíjanie a 3,5-milimetrový audio jack. Čo celkom zarazí, je váha. Reproduktor je celkom malý, pri rozmeroch 15 x 15 x 15 cm však zarazí jeho váha. Reproduktor váži rovné 2 kilogramy, vďaka čomu môže v kurióznych situáciách poslúžiť na posilňovanie.

Aký zvuk poskytuje tento miniatúrny prístroj? Vzhľadom k jeho rozmerom môžem povedať, že veľmi dobre! Q35 ukrýva na každom rohu jeden reproduktor, vďaka čomu je veľmi ľahko docielený 360-stupňový zvuk. Ten poteší najmä v prípade, že nechcete mať reproduktor zrovna pri stene ale chcete ho položiť napríklad do stredu miestnosti. V takom prípade máte postarané o to, že sa do každého smeru dostane rovnako kvalitný zvuk. Ale ani tento prístroj nie je vhodný na počúvanie všetkých žánrov a tak sa im treba prispôsobiť. Všetko pritom závisí od hlasitosti – pokiaľ chcete počúvať napríklad Phila Collinsa alebo pokojnú hudbu, určite odporúčam počúvať skladby na nižšej hlasitosti. Iba tak docielite efekt detailného zvuku, pri ktorom počujete absolútne všetky tóny. Na druhú stranu, tieto 2-wattové reproduktory je možné použiť aj na prehrávanie s vyššou hlasitosťou, tu sa však viac hodí počúvať tanečnú, či inú elektronickú hudbu. Nakoniec si môžete hudbu prispôsobiť aj manuálne a k tomu poslúži ovládací panel na prednej strane. Ako som už spomínal vyššie, okrem štandardného kolieska na zmenu hlasitosti tu nájdeme aj tlačidlo, ktorým sa aktivuje ekvalizér. Presnejšie je možné zmeniť výšky a basy u skladieb, presne ako v prípade recenzovaného TDK Boombox A73.

IMG_4953

Čo dodať na záver? Kombinácia bezdrôtovej nabíjačky a bezdrôtového reproduktoru je určite zaujímavá a dáva užívateľom iPhone náhľad toho, čo by mohol Apple v budúcnosti implementovať do svojich produktov. Bezdrôtový reproduktor v záujme zachovania kompatibility využíva Bluetooth 2.1, ten sa však podpíše aj o výdrž batérie. Tá na jedno nabitie dokáže prehrať približne 6 hodín hudby, potom je potrebné ju znova nabiť dodávaným káblom. Zvuk sám o sebe poteší hneď niekoľkokrát. Okrem toho, že je možné zvuk streamovať cez Bluetooth, štvorica reproduktorov sa postará o vysokokvalitný zvuk a zároveň o 360-stupňový priestorový zvuk, vďaka čomu sa k vám dostane hudba v rovnakej kvalite bez ohľadu na to, kde sa práve v miestnosti nachádzate. Ideálne je tak vhodné umiestniť prístroj do stredu miestnosti, odkiaľ môže svoj priestorový cieľ naozaj splniť. Okrem tohto všetkého je reproduktor odolný voči striekajúcej vode, čím spĺňa certifikát IPX3. Cena produktu? 299€.

IMG_4950

|
3
Leitz

Diskuze

  Zaujímavý produk a aj „recenzia“ ( v úvodzovkách preto, lebo z týchto vaších recenzií sa človek nedozvie viac ako z nadpisu, akurát to má podané s omáčkami, ale okej, nieste web zameraný na audiotechniku ale na Apple, takže je to v poriadku) ale čo mi nedá je práve fakt, že sa v článku spomína iPhone, tento web je o Apple a teda aj o iPhone (konieckoncov každý druhý článok súvisí s iPhonom), tak prečo sakra nieje potom ten iPhone na fotkách ale nejaké pádlo Samsung? Som snáď na Letem svetem Samsungem? Prečo tam napríklad nieje iPhone s púzdrom na nabíjanie položený na reproduktore ako sa o tom píše v článku pre ilustráciu?

  Ja viem, že teraz do mňa každý začne skákať, je mi to jedno, v podstate ma to ani nejak neirituje, ale nedalo mi to podotknúť, (ako ktosi minule spomínal pod jedným článkom, akoby ste boli web o samsungu a zaujatí) lebo toto bola prvá vec ktorú som videl po otvorení článku a nachvíľu som dostal pocit, že to bude s iOS nekompatibilné…

  Reagovat

  Majdy přesně tak. Souhlasím, ale raději už k tomu nic neříkám, protože posledně jsem dostal přednášku kolik tu je článků xxxx o applu a z toho jen x o platformě android či samsungu >:)

  Reagovat

  Nemali sme k dispozícii spomínaný obal, a preto sme nemohli spraviť fotografie s ním.

  A nedozviete viac? Recenzie reproduktorov sú aj o zvuku, fakty o ňom spomínam aj v samotnej recenzii. Tá je u mňa vždy prerozdelená na tri časti – Dizajn a parametre, Zvuk, Resumé

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
remo
Recenze Remo Recover: Nejlepší software pro obnovu, zálohování a zabezpečení
Leitz