• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 10 MacBook Pro
  iStores.sk

  Recenze JBL OnBeat Rumble: čas na párty!

  RumbleOrg_iPdMini_sq_001_wht_dv480x480Po dlhšej dobe sa stretávame s ďalším produktom spoločnosti Harman Industries, a tentoraz sa nebude jednať o nič iné ako o dokovaciu stancu. Pretože sa aj ostatné spoločnosti museli posunúť vpred, JBL OnBeat Rumble patrí medzi produkty, ktorý je plne prispôsobený pre tie najnovšie zariadenia s konektorom Lightning. Hneď na úvod poteší fakt, že toto zariadenie je kompatibilné skutočne so všetkými Lightning zariadeniami, a tým pádom je v zaručená plná kompatibilita s tabletmi iPad a iPad mini.

  Prvú vec, ktorú na tomto produkte uvidíme, je jej dizajn. JBL si vzalo inšpiráciu zo svojej farebnej schémy, a preto sa netreba diviť tomu, že sa OnBeat Rumble ponáša v kombinácii čiernej a oranžovej. Práve vďaka týmto farbám a modernému tvaru sa môže zazdať, že produkt čiastočne imituje Bugatti Veyron Super Sport. Samotný vzhľad napovedá tomu, že produkt nie je určený na bežné domovské počúvanie, ale je určené skôr na párty. Na prednej strane zariadenia môžeme nájsť ovládací panel s prídavnou možnosťou ovládania basov. Aj keď je toto zariadenie prispôsobené pre Lightning konektor, stále netreba zabúdať ani na sériu portov na zadnej strane. Na nej nájdeme USB port, vďaka ktorému je možné používať prístroj aj so staršími zariadeniami s 30-pin konektorom. Okrem toho je možné pripojiť sa k zariadeniu aj pomocou Bluetooth, a tak je zaručená aj podpora pre úplne iné zariadenia, napríklad pre MacBook. Pripojenie cez Bluetooth je navyše obohatené o funkciu Harman TrueStream, ktorá sa postará o čo najlepšiu kvalitu streamovaného zvuku.

  RumbleOrg_iPadMini_sq_004_wht_dv480x480

  Veľký palec hore patrí Harmanu za prispôsobenie svojho produktu pre rôzny softvér. Okrem toho, že je možné spustiť hudbu štandardne z iOS zariadenia, je tu aj naďalej možnosť využívať aplikáciu JBL MusicFlow, vďaka ktorej je možné dodatočne upravovať ekvalizér priamo na obrazovke vášho iPhone či iPadu. Aplikácia je dostupná pre obe zariadenia úplne bezplatne a hneď na úvod vás prekvapí svojim dizajnom. Prívetivý dizajn si ceníme predovšetkým na obrazovke iPadu, kde vyzerá táto aplikácia veľmi odlišne oproti pôvodnej iOS aplikácii Hudba. Aplikácia vyžaduje operačný systém iOS 4.3 alebo novší, vzhľadom k dnešnej dobe si ale myslím, že túto podmienku spĺňa každé zariadenie. Tu však kompatibilita nekončí, a pokiaľ ste DJ, určite oceníte plnú kompatibilitu OnBeat Rumble s aplikáciou djay od Algoriddim. Či ale táto kompatibilita ostane zachovaná aj v druhej verzii aplikácie, djay 2, nie je momentálne známe. Samozrejmosťou je nakoniec možnosť streamovania zvuku z ostatného softvéru, napríklad zo Skype, YouTube či zo služby Deezer.

  RumbleOrg_iPadMini_sq_003_wht_dv480x480

  Pokiaľ ste uvažovali nad tým, že na domáce použitie použijete práve OnBeat Rumble, poradím vám. Pre tento prípad sa omnoho viac hodí produkt JBL OnBeat Venue, prípadne JBL OnBeat Mini. Tieto dve dokovacie stanice sú skutočne určené na to, aby ste s nimi ozvučili váš byt. V prípade Rumble však určite nebudete dostatočne spokojní, kým ho nepoužijete na párty. Práve na tie je totiž OnBeat Rumble určený, a tým, že by ste ho používali na doma, ho jednoducho podceníte. Produkt ponúka veľmi hlasný, a zároveň veľmi kvalitný zvuk s dôrazom na basy. Tie je možné kedykoľvek upravovať podľa potreby, či už pomocou fyzického ovládaču alebo pomocou aplikácií, ktoré sú pre Rumble prispôsobené. Kvalite zvuku napomáha predovšetkým 50-wattový zosilovač, ako aj dvojica basových výstupov na zadnej strane. Tie sa nachádzajú vedľa série jackov, medzi ktoré patrí aj Aux-In konektor. V konečnom dôsledku sa teda jedná o reproduktory, ktoré dokážu veľmi bohate a rýchlo ozvučiť domácu párty, nehľadiac na to, či sa rozhodnete hudbu na nej mixovať alebo jednoducho prehrávať z hudobnej kolekcie.

  RumbleOrg_sq_001_dv480x480

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  iphone-7-plus-dual-camera-icon
  Úspěch iPhonu 7 Plus naznačuje, že Apple bude dělat ještě větší rozdíly mezi menším a větším modelem
  iPhone 6s Space Gray icon
  Ani v nejnovější aktualizaci iOS Apple neopravil problémy s baterií
  first iPhone 2G icon
  Nadšenec používá dva iPhony první generace. Jeden na volání a druhý na pořizování netradičních fotografií
  gamevice_icon
  Nový ovladač od Gamevice udělá z iPhone 7 (Plus) kapesní herní konzoli
  airpods-icon
  AirPods se během hovorů odpojují, Apple už problém řeší
  iPhone 8 curved OLED concept icon
  KGI: Apple vyvíjí nový 3D Touch pro OLED displej iPhonu 8
  iPhone 8 koncept icon
  Bezdrátové nabíjení pro iPhone 8 nejspíš potvrzeno, unikla informace o dodavateli komponent
  first iPhone 2G icon
  První iPhone už není možné v USA používat na volání a SMS
  Moography
  Tužka, papír, iPhone: jen to stačilo umělci k vytvoření perfektních ilustrací!
  iphone-7-jet-black-icon
  Lidé z celého světa ukazují, jak vypadá jejich poškrábaný Jet Black iPhone 7
  iPhone 8 curved OLED concept icon
  Výrobci smartphonů se obávají, že jim Apple letos vybere všechny zásoby OLED panelů
  xiaomi-air-purifier-2
  Recenze Xiaomi Air Purifier 2: čistička vzduchu s HEPA filtrem kompatibilní s iPhonem
  airpods-icon-2
  Apple z App Store odstranil aplikaci, která uměla najít ztracené AirPods
  first iPhone 2G icon
  Podívejte se na prototyp systému, který měl být v prvním iPhonu
  iphone-jet-white-icon
  Společnost Beats ukázala na Instagramu “Jet White” iPhone 7 – nebo ne?
  battery icon
  Na CESu se objevily první prototypy produktů s bezdrátovým nabíjením na dlouhou vzdálenost
  iPhone 8 curved OLED concept icon
  Spolehlivý zdroj prozradil, jaké dvě nové funkce nabídne iPhone 8
  ExoLens Carl Zeiss Telephoto 2.0x for iPhone 6s
  CES 2017: Nový fotoobal na iPhone 7 s optiku Zeiss posune fotografie na jinou úroveň