Zavřít reklamu

Známy zahraničný portál DigiTimes opäť zverejnil správu, v ktorej nás upozorňuje na to, že tento rok nemáme očakávať iPad mini s Retina displejom. Kým všetci doteraz napäto očakávali, že práve budúci model iPad mini ponúkne Retina displej s rozlíšením 2048 x 1536 bodov, opak je pravdou a kvôli výrobným problémom ho uvidíme až najskôr v budúcom roku. Zdroje pre magazín ale potvrdili, že budúca generácia ponúkne ešte tenšie rohy a ešte nižšiu váhu, vďaka čomu získa 2. generácia svoje opodstatnenie do budúcna.

Nový iPad mini by tak nebol iba evolučnou zmenou, ako tomu bolo v posledných rokoch u veľkého iPadu a MacBookoch, ale jednalo by sa o skutočne nový model, ktorý toho ponúkne viac ako sme očakávali. Novinkou by mali byť tenšie rohy, veľmi podobné tým, ktoré nájdeme na Samsung Galaxy S4 a niekoľkých ďalších telefónoch s Androidom. Okrem takmer-neviditeľných rohov by sme sa ale mali dočkať upgrade v podobe hardvéru. Ten by mal pravdepodobne predstavovať čip Apple A6 s 1GB RAM, vďaka čomu by došlo k navýšeniu výkonu zariadenia o viac ako dvojnásobok. Okrem neho by sme sa ale mali dočkať aktualizácie zadnej kamery, ktorá pravdepodobne ponesie rozlíšenie 8 megapixelov. Pretože tento hardvér mal byť v skutočnosti súčasťou generácie s Retina displejom, nie je vylúčené, že už o niekoľko mesiacov neskôr dôjde k ohláseniu nového modelu s Retina displejom.

Render-iPad-Mini-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Obe zariadenia by sa pritom mohli potenciálne predávať, keďže spoločnosť by takto mohla ponúkať svoje tablety za ešte nižšiu cenu, čím by sa stala takmer neporaziteľným konkurentom na trhu tabletov. Alternatívna generácia iPad mini by sa ale mala dostať na trh už na jeseň tohto roku, respektíve v predvianočnom období. Je ale otázne, ako Apple dokáže vytvoriť tenšie zariadenie s Retina displejom. Naskytá sa možnosť, že Apple použije tenkovrstvovú dotykovú technológiu, ktorú pravdepodobne použije u budúceho 9,7-palcového iPadu. Práve vďaka tejto technológii dokáže Apple zredukovať váhu zariadenia o 20 až 30% a súčasne zmenšiť hrúbku prístroja.

ipad-retina
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější