Apple získal trademark na ikonu FaceTime v iOS 7

Apple sa aj v tomto roku snaží získať ochranné známky a patenty na takmer všetko, čo obsiahol vo svojom novom systéme iOS a tak niet divu, že behom uplynulého víkendu získal trademark na jednu z nových ikon. Operačný systém iOS 7 ponúka veľmi veľkú zmenu vo vzhľade užívateľského prostredia a kým doteraz používal operačný systém ikony s prvkami skeumorfizmu, po novom tak už nebude a skeumorfizmus nenájdeme takmer nikde s výnimkou pozadia aplikácie Notes.

Prvou ikonou, na ktorú Apple získal ochrannú známku, je nová ikona aplikácie FaceTime. Nová, zelená ikona sa viditeľne odlišuje od tej predošlej a kým predošlú verziu tvorilo šedé kožené pozadie so striebornou kamerou a optikou fotoaparátu, nová ikona ponúka zelené pozadie s bielou kamerou. Ale počkať, nevideli sme už túto ikonu niekde? Tím, ktorý mal na starosti výrobu ikon, sa pozrel do histórie systému iOS a prakticky oživil ikonu, ktorá symbolizovala aplikáciu FaceTime v prvých týždňoch existencie. Zelená ikona FaceTime sa poprvýkrát objavila v systéme iOS 4.0 a vydržala v ňom iba po verziu iOS 4.3, kedy Apple vydal iPad 2. Popri tejto ikone sa tiež Apple rozhodol získať patent na ikonu iOS verzie aplikácie Pages. Pokiaľ si chcete prečítať náš návod na používanie Pages, môžete tak učiniť v odkaze priamo tu.

*Zdroj: Patently Apple

|
7
Leitz

Diskuze

  X.X

  apple patentuje, nazvy, ikonky, uhol zaoblenia ikooniek a mobilu normalne sa cudujem ze si apple nepatentoval Abecedu tak by mu kazdy musel platit 😀

  Reagovat

  Stará je koukatelnější a ten objektiv něl zřejmě znázorňpvat přední kameru.
  Apple patentuje protože chce mít nějaký náboje kdyby zase nekdo přišel a obšlehnul.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz