Zavřít reklamu

Konferencia WWDC 2013 sa bude odohrávať už o dva týždne a medzitým sa významní redaktori začínajú zaujímať o to, čo môžeme na tohtoročnej vývojárskej konferencii WWDC čakať. Len pred niekoľkými hodinami tak učinil redaktor Jim Dalrymple z portálu The Loop, pričom v jeho článku nájdeme pomerne zaujímavé informácie o tom, čo môžeme na konferencii očakávať. Dalrymple už na úvod tvrdí, že ani na tohtoročnej konferencii WWDC nesmieme očakávať ohlásenie nového iPhonu či iPadu.

iPhone a iPad patria medzi vlajkové produkty spoločnosti a preto dnes s najvyššou pravdepodobnosťou môžeme očakávať, že budú mať svoju vlastnú konferenciu, pravdepodobne na konci roka. Na konferencii sa však dočkáme ohlásenia nových modelov počítačov Mac, čomu nasvedčuje mimo iného aj postupne ubúdajúce množstvo 13-palcových MacBookov Air v zahraničí. Nové počítače by mali pravdepodobne priniesť  procesory Intel Haswell. Mac totiž už nie je v tak silnom postavení, aby preň organizovala spoločnosť svoj vlastný event. Výnimkou môže byť jedine skutočne unikátny počítač, akým by bola napríklad úplne nová a očakávaná generácia Mac Pro s novým dizajnom.

Na konferencii preto môžeme očakávať ohlásenie nových modelov MacBook Pro, MacBook Air a pravdepodobne aj Mac mini. Nie je však vylúčené, že práve na tejto konferencii sa dočkáme aj ohlásenia nového Mac Pro s novým dizajnom, ktorý by bolo možné predávať na území Európskej Únie. Aké zmeny však treba očakávať od systémov OS X a iOS? Nuž, zmien v systéme iOS sa podľa Dalrympla nemáme báť. Systém by mal totiž prejsť rovnakou zmenou, akou v priebehu rokov prešiel Mac OS X. Ten v priebehu rokov vystriedal svoj grafický kabát, naďalej však ostal verný ovládacím prvkom. Práve to isté by malo ľudí čakať pri prechode z iOS 6 na iOS 7. Nový, modernejší dizajn bez drastických zmien.

Operačný systém OS X 10.9, ktorý by mal byť predstavený pravdepodobne už na WWDC 2013, by mal priniesť hlbšiu integráciu iCloudu a ďalších internetových služieb, akými je napríklad Siri a Apple Maps. Nevedno, či sa všetky predpovede Jima Dalrympla vyplnia, treba však brať do úvahy, že Dalrymple už v minulosti niekoľkokrát veľmi presne predpovedal budúce kroky Applu.

*Zdroj: The Loop

Související články

Dnes nejčtenější

.