• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 7 iOS 10 Apple Watch 2
  iStores.sk

  Testujeme nové Google Maps, podívejte se jaké jsou

  Len niekoľko dní dozadu Google na svojej I/O konferencii predstavil úplne novú verziu svojej internetovej služby Google Maps, ktorá priniesla hneď niekoľko nových zmien, zahrnutých do jedného celku, ktorý predstavuje úplne nové prostredie. Nová podoba webovej aplikácie je istotne zmenou k lepšiemu a Google preto nechal vývojárov a iných smrteľníkov, aby sa prihlásili do beta testu tejto služby. Server Letem světem Applem toto šťastie mal a už dnes vám prináša prvé snímky a dojmy z budúcej verzie Google Maps.

  V novom prostredí sa Google rozhodol s mapami spojiť aplikáciu Google Earth, ktorá bola doteraz dostupná bezplatne pre všetkých užívateľov. Vzhľadom k faktu, že u nových máp nie je potrebné stiahnuť dodatočný plugin, je zrejmé, že sa Google postupne rozhodne aplikáciu Google Earth stiahnuť z obehu. Všetko je totiž teraz v cloude a aby toho nebolo málo, všetko je pomerne pekne animované. Za animáciami môže v tomto prípade aj fakt, že sa Google rozhodol nové Mapy prispôsobiť aj pre dotykové obrazovky, čo užívateľ spozná už pri náhodnom klikaní na mapu. V tomto prípade sa však dočká ďalšej zmeny, po kliknutí na určitú oblasť sa totiž mapy rozhodnú načítať čo najväčšie množstvo informácii o danej lokalite a výnimkou v tomto prípade nie je ani séria fotografií či Street View. Práve Street View je v novej verzii Maps integrovaný bezpečne a príjemne, vďaka čomu sa z neho stáva príjemný doplnok, ku ktorému sa už nedostanete náhodným klikaním.

  Popri týchto zmenách došlo aj k zmenám v oblasti správania máp, respektíve v oblasti sociálnych služieb. Nové Google Maps sú totiž vašou osobnou službou, čomu svedčí aj pomerne hlboká integrácia Google Plus. Užívatelia si dnes môžu v službe definovať svoje bydlisko, svoju prácu a v neposlednom rade pribudne možnosť pridávania nových oblastí do položky Obľúbených. S jednoduchosťou zašiel Google ešte ďalej ako Apple a preto sa naučíte nové mapy ovládať za veľmi krátky čas. Ich prostredie je totiž omnoho jednoduchšie a intuitívnejšie, nezabúda však na funkcie. Ešte stále môžeme používať aplikáciu ako GPS a v tomto prípade dokonca zmenu prostredia dvojnásobne. Rozhranie GPS služby sa totiž výraznejšie odlišuje od zvyšku služby, je však možné veľmi rýchlo sa prepnúť do klasického režimu. Ako som už spomínal, nové mapy sú prepojené so sociálnou sieťou Google Plus. Okrem základných informácií je totiž možné zobraziť všetky reštaurácie, kaviarne a bary v určitej oblasti. Okrem možnosti navigovania k podniku a možnosti pridania do obľúbených je v nových mapách aj sociálna funkcia, funkcia zobrazenia recenzií. V takomto prípade Google Maps otvoria novú kartu, v ktorej zobrazia recenzie užívateľov na dané miesto. Služba je užitočná. Pokiaľ sa nachádzate v novom meste, máte možnosť jednoducho si zistiť, či je vami zvolená reštaurácia kvalitná alebo sa jedná o nekvalitný podnik.

  Mapy nabrali rozum a podobne ako inteligentné hlasové asistentky v mobiloch, aj Mapy sa teraz učia vaše príkazy. Pokiaľ sa totiž rozhodnete vyhľadať pojem “reštaurácie v dúbravke”, zrejme vás prekvapí fakt, že sa Maps vynájdu, priblížia sa k menovanej oblasti a zobrazia všetky dostupné podniky v nej. Je však poznať, že nie všetky príkazy takto fungujú (aspoň nie dnes) a preto ak sa rozhodnete vyhľadať napríklad pojem “z: Račianske mýto do: Letisko Milana Rastislava Štefánika”, mapy vášmu príkazu neporozumejú. Opýtajú sa však, či ste nemali na mysli trasu z bodu A do bodu B. Mapy sa pokúsia upozorniť na Street View všade, kde to je dostupné, no zároveň sa užívateľovi nevnucujú. V konečnom dôsledku však je Street View pomerne príjemná možnosť a s novou verziou služby pribúda aj niekoľko nových možností do prostredia. Novinkou je kompas, na ktorý keď kliknete, obraz sa nakloní smerom k severnému pólu.

  V pravej dolnej strane obrazovky nájdeme novú položku, ktorá má za cieľ prezentovať všetky fotografie a panorámy dostupné v určitej oblasti. Veľmi nádherným úkazom je v tomto prípade Eiffellova veža v Paríži, u ktorej je možné zaznamenať aj ďalší režim prezentácie, zvaný ako Prehliadka Fotografií. Tento režim spustí pomerne unikátnu prezentáciu sady dostupných fotografii, ktoré dokáže Google spojiť tak, aby vytvárali 3D obraz danej lokality. Jedná sa preto o veľmi nádhernú funkciu a dúfam, že sa čoskoro objaví aj vo viacerých miestach Bratislavy.

  Reklama.


  Bazar

  Diskuze

   Jo a kompas obšlehli 🙂
   a stejně je už nehodlám podporovat ať dělaj co dělaj 🙂

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  ikona 504587_larger
  11 užitečných iOS, watch OS a OS X aplikací, které se ve školních lavicích hodí
  macOS 10.12 Sierra install icon
  Apple oznámil, kdy vydá pro veřejnost macOS 10.12 Sierra
  Apple představil zbrusu nová bezdrátová sluchátka AirPods
  ikona icon128-2x
  9 středečních aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes stáhnete zdarma nebo levněji (7.9.2016)
  trademark-icon
  Únik žádostí o obchodní známky odhaluje vlastnosti iPhonu 7, AirPods a MacBooku Pro
  ikona icon128-2x
  10 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes stáhnete zdarma nebo levněji (6.9.2016)
  iFunction: Martin Hájek představil první příslušenství pro nepředstavený MacBook Pro
  intel-kaby-lake-icon
  Nové Intel Kaby Lake procesory jsou na světě, s vydáním MacBooků se čeká už jen na Apple
  ikona
  14 povedených aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes stáhnete zdarma nebo levněji (5.9.2016)
  ikona icon256
  9 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes stáhnete zdarma nebo levněji (2.9.2016)
  HDMI icon
  Licenční skupina HDMI představila kabely z USB-C na HDMI pro 4K monitory a televizory
  Apple chystá velký úklid v App Store. Vymaže zastaralé a nefunkční aplikace
  ikona icon256
  15 super aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes stáhnete zdarma nebo levněji (1.9.2016)
  Chcete notebook s macOS? HackBook Elite je tady a stojí jen 8000 Kč!
  12 užitečných aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes stáhnete zdarma nebo levněji (31.8.2016)
  Apple ve svých kódech potvrzuje nejočekávanější novinku MacBooku Pro
  Siri se naučila nové vtipné odpovědi na otázky ohledně iPhone 7 eventu
  Apple nově nabízí 2TB úložiště na iCloudu, vyjde vás na 20€ měsíčně