iStores.sk
iStores.sk

Obsáhlé informace o iOS 7 od zaměstnanců Apple jsou zde!

Konferencia WWDC 2013 sa blíži a spolu s ňou sa začínajú kopiť informácie o budúcej verzii mobilného operačného systému iOS, ktorý by mal vo svojej 7. verzii priniesť pomerne veľkú zmenu dizajnu prostredia. Za touto zmenou stojí vrchný dizajnér spoločnosti Apple Sir Jonathan Ive, ktorý je odporcom skeumorfizmu, dizajnových prvkov, ktoré imitujú skutočné objekty. Kým doteraz sme zväčša len špekulovali o tom, čo by mal nový systém priniesť, portál 9to5mac získal nové informácie od nemenovaných pracovníkov Applu.

Samotný operačný systém iOS 7 by sa pritom mal orientovať viac na nový dizajn prostredia ako na nové funkcie, naďalej však v systéme niekoľko nových funkcii nájdeme. Podobne ako sme tvrdili už v priebehu týždňa, operačný systém sa skutočne ponesie zväčša v duchu čiernej a bielej farby, teda farby, ktorá je typická pre vonkajší dizajn mnohých produktov kalifornskej spoločnosti. Zdroje však tvrdia, že Apple behom príprav už niekoľkokrát zmenil prostredie systému iOS 7 a je preto možné, že k zmenám dôjde aj v priebehu týchto dní pred konferenciou WWDC.

K prvej drastickej zmene dôjde už v prostredí domovskej obrazovky systému. Kým doteraz uzamknutú obrazovku predstavovala lesklá lišta vo vrchnej časti a páčka Slide to Unlock, s príchodom novej verzie systému by sme sa mali čierneho prostredia s veľkým potenciálom pre nové gestá. Toho využijú najmä notifikácie na zamknutej obrazovke, dnes však nie je známe, o aké zmeny sa bude jednať. Pokiaľ ste na svojom telefóne potrebovali zadať PIN kód či používali ste kód na odblokovanie telefónu, všimnete si ďalšiu zmenu. Kým doteraz boli tlačidlá štvorcové, v budúcnosti budete mať k dispozícii kruhové čierne tlačítka s bielym rámom a číslicami. V konečnom dôsledku je domáca obrazovka veľmi iná, naďalej ju však bude možné ovládať s veľmi podobnými gestami. Inšpiroval sa Jony Ive gestami z Android Jelly Bean?

Novinky nás očakávajú aj v notifikačnom centre, či centre upozornení. Pokiaľ sa vám páčila šedá textúra, ktorá sa nachádza aj na pozadí zložiek, s ňou sa budete musieť rozlúčiť. Nová notifikačná lišta bude pozostávať z tmavošedého či čierneho pozadia s bielym textom. Tím iOS 7 sa však rozhodol zájsť ďalej a teraz už môžeme povedať, že sa dočkáme toho istého notifikačného centra, ktoré sme mohli nájsť na Androide. Apple totiž zvažuje nielen pridanie nových widgetov do tohto centra, ale najnovšie v ňom nájdeme ovládací panel pre WiFi, režim Lietadlo a Bluetooth. Jedným z nových widgetov by mala byť čítačka lokálnych správ, teda utilita podobná tej, ktorú nájdeme vo Windows 8 od Microsoftu.

Miernej zmeny sa dočká domovská obrazovka. Ikony ostávajú naďalej štvorcami so zaoblenými hranami, no po novom by mali stratiť svoj doterajší lesk a tiene. Väčšou zmenou by mali prejsť ikony Fotoaparátu a Fotografii, ikona Game Center bude úplne nová. Máte radi panoramatické fotografie? Nuž, s príchodom iOS 7 ich budete môcť použiť ako pozadie pre domovskú obrazovku, podobne ako je tomu na konkurenčnom systéme Google Android už niekoľko rokov. Novinkou by mal byť Dock, ktorý by mal prísť o svoju gradientovú textúru a teda je možné, že sa dočkáme niečoho veľmi podobného tomu, čo nájdeme v OS X Mountain Lion. Ako je na tom klávesnica? Klávesnica zostáva viacmenej identická so svojimi predchodcami, dočkať by sa však mala nového, jasnejšieho odtieňu šedej a mala by sa zbaviť tieňov pod tlačítkami.

Samozrejmosťou je zbavenie sa skeumorfizmu v operačnom systéme. Väčšina aplikácií by teraz mala korešpondovať dizajnu nového prostredia, vďaka čomu sa dočkáme zväčša čierno-bielych aplikácií. Rovnako by sa mal systém zbaviť nadbytočných animácií, ako napríklad „skartácie“ lístkov v aplikácií Passbook. Zaujíma vás, ako bude vyzerať aplikácia Poznámky? Zatiaľ čo doteraz bola aplikácia hnedo-žltá, v novom systéme bude čisto biela. Bielymi textúrami by mali disponovať aj aplikácie Mapy, Mail a Kalendár, pričom ten by vo svojej podobe pre iPad mal obsahovať zväčša čierne a biele prvky. Nie všetky aplikácie však budú mať ten istý dizajn a preto sa Jony Ive rozhodol priradiť každej aplikácii unikátnu tému.

To v konečnom dôsledku znamená, že aplikácia Kalendár okrem čiernej a bielej farby prinesie aj červené tlačidlá, aplikácia Správy pre zmenu prinesie zelené tlačidlá. Zmena by sa mala dotknúť aj obchodov App Store, iTunes Store a iBook Store. Zatiaľ čo s príchodom iOS 6 sme sa u nich dočkali úplne nového prostredia, ktoré obsahuje najmä tmavú farbu, Jony Ive sa rozhodol spraviť tieto obchody belšie. Presne tak, App Store sa behom 12 mesiacov dočká ďalšej zmeny a naša redakcia len dúfa, že s novým dizajnom neprídu nové bugy.

Aplikácia Počasie by teraz mala obsahovať jemne animované ukážky terajšieho počasia, a teda budeme môcť vídať animovaný dážď, sneh či slnko. Dizajn aplikácie je dokonca podobný tomu, ktorý zverejnil istý Dirk Jan Haarsma na sociálnej sieti Dribbble (viď nižšie). Game Center stratí svoju zeleň a zmeny sa dočká aj Kiosk, ktorý už nebude obsahovať svoje prostredie imitujúce poličku. Očakáva sa pritom, že sa dočkáme chrómovaných dosiek, ktoré v súčasnosti predstavujú Dock v OS X Mountain Lion. Aplikácia Safari by sa mala dočkať zmeny najmä v ohľade presúvania sa medzi otvorenými kartami. Nie je síce známe, ako bude táto zmena vyzerať, naša redakcia však očakáva, že by si mala vziať inšpiráciu zo svojej iPad verzie či z prehliadaču Google Chrome.

Medzi novinkami v systéme iOS 7 by sme mali nájsť predovšetkým samostatnú aplikáciu FaceTime pre iPhone, keďže dnes je táto aplikácia ukrytá v aplikácii Telefón. Na obrazovku by preto mala zrejme pribudnúť ďalšia ikona, ktorá môže podporiť videohovory medzi užívateľmi na iPhone, nie len na iPode touch a iPade. V neposlednom rade by sme sa mali pravdepodobne dočkať integrácie sietí Flickr a Vimeo, ako aj hlbšej spolupráce aplikácií Apple Maps, Siri s budúcimi automobilmi. Zásadné zmeny by však mal iOS 7 priniesť pre vývojárov, ktorí sa dočkajú nových, potešujúcich zmien. V konečnom dôsledku sa však najväčšej zmeny má dočkať verzia iOS 7 pre iPhone, kľúčové zmeny však máme očakávať aj na iPade.

Nie je síce známe, kedy Apple vydá novú verziu svojho softvéru, naša redakcia však očakáva vydanie na jeseň s tým, že Apple vynechá podporu pre iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch 4. generácie a iPad 2.

*Zdroj: 9to5mac

Leitz
Vstoupit do diskuze (56)

Diskuze

  trochu se objim, moc se mi ten nemocniční sterilní bilo sedej design nelíbí mam radeji barvy a imitaci realných materialu 🙁

  snad to dopadne dobre, hlavne at je tam dost novejch funkcí které chybý

  Zaujímavé a súhlasím takmer so všetkým ak by to tak bolo, pretože to by bol správny krok vpred čo sa dizajnu týka, no až na tie tlačítka na notifikačnej lište, to vážne je tak treba? notifikačná lišta je od notifikácií a teda má oznamovať, nie fungovať ako prepínacia lišta, stratí sa tak jej podstata tak ako Lock Screen je od toho, aby bol Lock Screen a nie prepínač všetkého možného. Na prepínanie sú predsa prepínače, ktoré patria do nastavení a preto sú stále v nastaveniach aj v iOS 6.
  V tomto jedinom nesúhlasím.

  Vystihli ste tú textúru v notifikačnom centre, tá sa mi naozaj páčila 🙂 hlavne kvôli zladeniu s OS X ML kde je takmer všade, no nič, ak sa aj OS X prisôsobí (čo zrejme sa), a Ive to určite predvedie správne, tak si rýchlo zvyknem na nový vzhľad a snáď to bude ešte lepšie 🙂

  Já osobně si chválím imitaci poliček v kiosku, poznámkového bloku, atp. Bojím se že to bude až moc černobílošedé. Nebudu soudit dopředu, nechám se překvapit, vždy je tu možnost zůstat na iOS 6.

  Dúfam že čiernobielej nebude moc, neviem či by sa mi to páčilo a ten dock podobný ako je v OSX tak to bude super

  V určitých bodech mám z toho trochu strach ale pořád jim věřím..:) a taky to může být blábol to všechno

  Takže z toho bude černobílej kočkopes Android. Za mě krok zpět. Textura lnu byla super a nerušila. Klávesnice bez stínu bude podobná humusu na droidu, jediný co vypadá že by mohlo být hezčí je lockscreen. A ještě půjde údejně víceméně jen o změnu designu? Proboha co dělali takovou dobu? To zase bude zklamanejch.
  V Safari a přesouvaní mezi stránkami si doufám vezmou příklad z OSX tam je to super a tam se inspiroval Chrome a ne že se bude Wpple opičit po nich.
  Stále budu doufat v něco víc než jen že z toho bude droid. Nas.anej už jsem teď a koukám že nejen já 🙂

  vynechat podporu pro iphone 4 ?!?! to snad ne, vždyť ho stále ještě prodávají a zřejmě i do podzimu ho prádvat budou. moc si přeju aby ještě IOS 7 byl na iphone 4.
  Vycházíte i z jiného zdroje o tom vychání podpory, nebo je to jen Vaše domněnka????

  1. gesta z ipadu by boli fajn
  2. na nove ikonky sa tesim asi najviac
  3. cakam inovacie v moznostiach fotenia
  4. cakam zmenu domovskej obrazovky na mocet 5 ikoniek v riadku namiesto 4
  5. cakam odstranenie velkeho slide to unlock a velkeho pasu casu zo zamknutej obrazovky – len to zabera miesto na pozadi
  6. ocakavam offline siri
  7. zmeneny notifikacny panel – s moznostou zapnutia wifi, 3G, letovy rezim/ moznost pridat aplikacie do notifikacnej listy
  8. zmenu pri pripomienkach nech sa rychlejsie premazavaju
  9. lepsie optimalizovany softver aby bola vyssia vydrz baterie = moznost vypnutia jedneho jadra = zapnutie dvoch jadier az pri vyssej zatazi = hry, programy, internet, fotenie
  pretoze na mail, volanie, sms, pripomienky a kalendar staci 1 jadro = tak by sa usetrilo z vyuzitia baterie
  10. nove odomykacie gesta

  Amnart Android toto všetko čo si vymenoval a ma a keď nie tak si to jednoducho stiahnes a prispôsobiš podľa seba presne tak ako to vyhovuje tebe nemusíš čakať aby si to všetk mal len toľko

  Android muze mit cokoliv te napadne, porad to ale bude bohuzel Android, Espio. Coz ti bohuzel nedochazi.

  Espio:

  mas pravdu, lenze teraz mam stale pausal az do marca 2014, potom sa uvidi ci ostanem pri apple alebo pojdem do androidu

  na androide mi stale vadili neprehladne nastavenia, ale uz mi tak nevadia kedze prakticky vsetko sa tam da nastavit cez rychly panel nastaveni

  minule si spomenul ze mas htc one ake mas z neho dojmy lebo mne sa paci najviaz z androidovych mobilov dizajnom aj funkciami

  iMac skúsme bez emócií prediskutovat prečo je Android taký odporný alebo aký pre teba? myslím si že začneš sekanim lagovanim a nejakou nestabilitou…

  Amnart mám ho cca 2 týždne zatiaľ som s ním spokojný displej je fakt na najvyššej úrovni na slnku je všetko krásne vidieť ešte som sa nestretol že by nejaký iný telefón zobrazovať na slnku lepšie.. foťák je fakt podarený len tie nastavenia sú tam trochu neprehľadne a celkom zložité by som povedal rýchlosť systému je veľmi plynulá bez sekania a lagov. drží sa pohodlne ale keď mám suchsie ruky dosť sa smyka a nepáči sa mi že keď mi niekto volá tak to nezvoni stereo s basami ale úplne obyčajné plechovo ale zas strašne hlasito naplne to ani nemôžem mať.. ak máš nejaké konkrétne otázky tak sa pýtaj

  Zjednoduseni grafiky a zrejme i samotneho systemu by nemuselo nutne prinest omezeni na nejstarsi modely, co myslite?

  tak ja si ios7 asi moc neuzijem kedze mam iphone 3gs a ipad2…ide o to ze s iphonom som bol zmiereny predsa uz je to stary mobil ale ze nebude na ipade 2 mi celkom aj vadi no…

  Epsio, neresim odpornost Androidu ve svem prispevku.. Snaz se to prosim pochopit. Android je Android, vzdycky bude Android a nikdy nebude iOS. A ja chi iOS, takze je uplne jedno, co Android mel, ma, nebo bude mit. To je podstata postoje vuci Androidu. Ja ho nechci a stamiliony lidy taky ne. Tecka. Nevim, jak ti to mam vysvetlit. Zivot bez emoci je zivot stroje, ja jsem diky bohu clovek 🙂

  Espio:

  skusal si Zoe? ako sa ti paci blinkfeed?
  fotil si niekde v prirode ako to vyzeralo?
  skusal si na tom trebars real racing 3 alebo cosi ine?

  iMac myslel som že si trochu na vyššej intelektuálnej úrovni.. .

  Amnart.. áno skúšal som aj ZOE ale na bežné použitie je to zbytočné mne osobne by sa to hodilo na rodinné akcie tam to urobí pekný efekt… BF je tu na našom území dosť obmedzený až žiadny mne tam naskakuje FB zatiaľ iba a nejaké tech. stránky a pokiaľ neovladas angličtinu tak je ti to celkom zbytočne.. fotenie v prírode je veľmi pekne a dokonca sa mi s ním podarilo odfotit aj hviezdy čo som bol veľmi prekvapený doteraz to nedokázal žiadny iný telefón..myslím že o výkone tu ani nemusím nič písať je to proste vrchol a hry na tom vyzerajú fakt super bez sekania

  espio: na andoridu jsou hry delane s mene detailama a osekanejsima texturama a npr prave Real racing 3 na andoridu vypadá oproti iOS jako uplne jiná a hnusná hra a hral jsem ho na S4ce a sekal se víc nez na iphone 5

  vzdyt se to tu resi furt, androidi ma sice plno peknejch funkcí ale nekomu proste vadí to jak se seká a není plynulej a i na nejvykonejsich strojých není tak rychlej jak na IP4S/5

  Cervik pochybnosti zacina hlodat vic a vic. Porad zapuzuju myslenku, ze Ive je dobrej designer, ale horsi praktik /viz antena v ip4 napr./

  Ohledne unifikovani designu aplikaci, nemam nic proti tomu, nemam ani nic proti tomu aby tlacitka nevrhaly stin jak prosluněný zarijovy odpoledne, ALE KUA, to,ze kazda aplikace ma jinej barevnej background look je SCHVALNE, aby uz pri letmim pohledu bylo jasny kde jsem, je potřeba tam nechat aspon ten pocit, že tu apku znám… Doufam,ze ty ovladaci prvky to odlisi dostatecne… ale trochu se obavam, ze to nebude stacit, mozek je mrcha a Jobs to proste vedel.

  Nechci dalsi hnusnej Android design bez designerskyho napadu, flat design je velmi obycejnej a strohej, jen ti nejlepsi ho umi navrhnout tak, aby byl funkcni, nestezoval orientaci a pritom byl na pohled pekny. Jako priklad, kde se flat design nebo poloflat design povedl, je REEDER. dalsi je treba u Jasmine. Designeri obou aplikaci jasne vizuelne vybavili aplikaci prvky, ktere nejde prehlednout a uzivatel netape a zachovali pritom design cisty. cokoliv vice je uz za carou.

  appsman neviem porovna RR3 som nehral mňa tento štýl hier nezaujíma a už vôbec to neviem porovnať s iOS.. na obhajobu HTC One VS S4. len toľko že S4 je prepchata debilinami a to zaťažuje procesor na One som sa so sekanim nestretol.. to že iOS má viac detailov si myslím že je už stará vec a dnes to je už jedno ale to si len myslím hovorím s touto problematikou nemám skúsenosti hold má to moc nezaujíma

  JK: nejses sam chlape, jestli z toho udelaj vopicarnu bez napadu, jako je cernobilej Android, tak je to krok ne zpet ,ale uplne spatnym smerem. Ale tohle snad nehrozi. bily pismo na cernym podkladu, je totiz to nejlacinejsi co muze kdo nabidnout, je to era DOSu, kterou mame zasebou, snad. :-/

  Jsem zvědavý na změny. Taky doufám, že z toho nebude odporný Android.
  Zajímalo by mě, odkud berete informace o nepodporování iPhone 4 a iPad 2? Jsou to aktuálně prodávané modely. Že by je najednou nešlo aktualizovat?
  To by se Apple choval jako Android, kde něteré bývalé top modely nelze normálne aktualizovat na nové verze.

  jeezis len nech nerobia toto.. na androide si to mozu nechat ale ja nechcem preplneny lock screen picovinami rovnako nechcem aby vsetky appky vyzerali rovnako a aby sa z NOTIFIKACNEHO centra staly nastavenia 2, preto su nastavenia na nastavenia a notifikacne centrum pre NOTIFIKACIE.. nechcem to dokopy

  ale tak ci onak verim Iveovi a urcite vie co robi.. ale nech mi nebere skartaciu v passbooku 😀

  Apple nechce aby to išlo na týchto zariadeniach oni sa ich potrebujú už zbaviť

  Vynechanie softvérovej podpory pre iPhone 4 a iPad 2 je v súčasnosti len našou domnienkou, tomuto názoru však veríme z dôvodu, že sa Apple jednak potrebuje zbaviť starších zariadení a jednak v prípade, keby Apple vydal lacný iPhone, stal by sa iPhone 4 zbytočným. Spoločnosť totiž chce čo najrýchlejšie prestúpiť na 4-palcové displeje.

  Na druhou stranu pokud vím u iPhone 3GS se taky nepočítalo že na něj bude iOS 6 a jako čtvrtý iOS na toto zařízení opravdu vyšlo

  Nevím, mám z toho takové rozporuplné pocity. Ta klasická „modrá“ se mi u iPhonu nelíbila (například u buttonů), ale klávesnici například považuji za dokonalou vzhledově, na žádné se mi nepíše tak dobře (pominu-li tu iPadovou). Jsem zvědav.

  Apple Store v iOS 5 nebyl nijak extra hezký, když ho vidím zpětně, tak je v iOS 6 krok dopředu, ale že bych byl nějak nadšený.. Z šedo-černé na bílo-černou. Ale to je takové zvláštní.. Nevím, jestli mi to sedí, jsem vážně zvědav, jak to bude vypadat, protože google aplikace (a styl, co používá google) mi moc nesedí vzhledově, možná jde o zvyk, kdo ví. Zkrátka uvidím.
  Za jednu z nejlepších iOS aplikací z hlediska designu považuji Things (pro iPhone). Takový styl mi sedí, ale čistě černo-bílý mi zkrátka moc nesedí. Ale dám tomu šanci.

  Od iOS 7 bych já osobně rád:
  1) cache app store – nevím, proč kdykoli jdu do appstore, tak čekám docela dlouho, než se to celé načte (všechny ikonky, apod.). Když mám dost místa, tak proč si to neumí natáhnout? Anebo třeba dolní menu v app storu, to tam nemůže být interval obnovy například 24h pro menu a autodelete cache při nepoužívání dané ikonky třeba týden? Těch pár MB za to stojí
  2) na iPhonu by mi nevadily gesta. Například iPody Nano je mají a ovládají se vážně skvěle. Blackberry ukázal, že to asi jde, mačkat home button mě popravdě nebaví. Na iPadu ho používám jen pro restart.
  3) Vůbec by mi nevadila možnost skrýt aplikace od Applu – nechápu, proč musím mít viditelné ikonky aplikací, které nepoužívám. Zabírají mi místo. A i třeba aplikace počasí, do ní lezu jedině přes notifikační centrum. Když už jsme u toho, bylo by super možnost zakázat zobrazovat i některé jiné ikonky, např. ty, co mám jen na upozornění (např. Svátky), nebo na otevírání, třeba iZip. A jakou bych hlavně skryl? Například Kontakty – mám to v Telefon, tak proč dvakrát?! Anebo třeba Video (dávat si do iPhonu video??? :-)), dále například v tuto chvíli Passbook, nebo například Připomínky – používám Things.
  4) Plná kompabilita iWork dokumentů, aby se při otevření automatický neuložil znovu, čemuž nerozumím.
  5) lepší spotlight – spolupráce s aplikacemi. iWork, obrázky, například úkoly v Things, vyhledávat v (apple) mapách, nebo třeba ve slovníku, s tím, že by na to měl Apple speciální api a to by se zobrazilo v nastavení spotlight
  6) zákaz aplikací přístup do „Nastavení“, když tam nic k nastavení není. Většina aplikací, co mi zadělává menu má pouze informace o tom, jaká je verze. Typický příklad je Angry Birds. Je to pak zbytečně velké a znatelně déle se to načítá. Zhoršuje to orientaci
  7) zrychlení načítání storů a game centeru.
  8) zrychlení iCloud synchronizace – hlavně na iWork je vidět, jak je pomalé, než to aktualizuje… a hlavně to dlouho neukazuje žádný progress…
  9) vůbec by mi nevadilo, kdyby Apple inovátorsky spojil iMessage se Zprávami kompletně, tzn. všechny zprávy by se přenášely do Macu i iPadu a pokud odešlu z Macu na klasické číslo, co není imessage, tak se to pošle přes iPhone. To by byla jedna z těch inovátorských věcí, které by přinesl.
  10) Zprávy – konverzace s jedním člověkem slučovat do jedné, jako na Macu
  11) Telefon – nevím, proč to neukládá historii ke kontaktu například denně – typický příklad – něco řešíme, volám s jedním, potom zavolám jinému, dořeším to s ním, zavolám prvnímu, potom zavolám třetímu člověku, abych ho informoval – a potom třeba ještě prvnímu a druhému. A protože každému volám tak, že mezi hovory je hovor i s někým jiným, tak místo 3 kolonek v historii jich je 6. A co potom, když si s ním volám častěji?
  12) Telefon by mohl podporovat swipe gesto doprava pro nabídku – volání, sms, to by se hodilo, případně třeba udělat, že po podržení by to volalo
  13) v Telefonu možnost zrušit Záznamník, otravuje mě a občas na něj omylem kliknu.
  14) výrazně vylepšit funkci Nerušit – například na různé denní doby. A hlavně, v oblíbených mám lidi, se kterými volám často – rodina, přátelé, ale i spolupracovníci, účetní, apod. A nemohu tedy nastavit, že mi může volat rodina, ale nikdo jiný ne z oblíbených. Buď všichni, nebo oblíbení, nebo nikdo. A různé denní doby. To uměla i Nokie, sice složitě, ale Applu to udělal zas moc jednoduše…
  15) vylepšení map – podpora všech GPS formátů, lepší podklady dat – popisků
  16) vylepšení Safari – například jedno okénko pro vyhledávání i adresy; na iPhonu by to chtělo zbavit se modré – slušela by barva, která je i na iPadu. A na iPhonu by také chtělo lépe vyřešit přístup například k panelům iCloudu.. Integrace 1Password by mi vůbec nevadila, ale ta je nereálná. Proto na iphonu používám spíš 1Password browser, ale ten je vzhledově mnohem horší než Safari 🙁
  17) na iPadu by mi nevadilo více aplikací najednou. Například chat + něco. Ale nedovedu si moc představit, jak by to fungovalo.
  18) zlepšení hudby – neukazuje například délku písničky, nejde posunout přímo, nevím, v jaké části se písnička nachází..
  19) na iPadu rozhodně možnost vypnout/zapnout 3G, protože na minim ztratím signál a zkrátka nejde to jednoduše jak na iPhonu, když potřebuji 3G
  20) automatické aktualizace aplikací na wifi, když je připojen k proudu? To by bylo hezké.
  21) možnost některým aplikacím běžet déle než 10 minut. Například Cloud clip by se mi to hodilo. (popravdě nic jiného mě nenapadá, kde by se mi to v tuto chvíli hodilo a kde nestačí to, co je teď).
  22) možnost nastavit více možností vyzvedávání – některý mail je důležitý, ale jiný nepotřebuji aktualizovat tak často a vybíjet kvůli tomu zbytečně baterku. Ale musím se rozhodnout..
  23) sjednocené facebook sync u kontaktů – zkrátka, když například na Macu spojím ty kontakty, dám si s tím práci, tak proč se to sakra neobjeví i na ipadu a iPhonu? Takhle to tam musím mít vypnuté, protože mě to nebaví neustále spojovat…
  24) iPadu by slušel jeden řádek ikon navíc.

  Snad mi alespoň něco z toho splní 🙂 To jsou takové hlavní věci, které mě mrzí.

  Škoda, že v poslední době všechny zásadní novinky jsou ve slovenštině no 🙁

  to: jirben

  Přesně! Slovenština mi jako nevadí, ale sem tam mě to odradí od čtení článku.

  to: iPlod

  já taky vůči ní nic nemám, ale popravdě ty články nečtu protože mi to dělá problém – pak se soustředím na to jestli tomu správně rozumím a né na obsah. Bohužel ve většině případů jsou teď hlavní články jen ve slovenštině 🙁 Pak si musím několik dní počkat než-li podobný články vyjdou na českých jiných serverech 🙁

  Romane – aha, to leccos vysvětluje, nicméně pak tam jsou pravopisné chyby, protože to redaktor napíše tak, jak je to správně slovensky. A ne česky..
  jirbene – já jsem naopak rád, že tyto články píše Jaro, protože jsou podle mě jeho články lepší, než ty Romanovy.

  to Lukáš Valenta

  to se máš – já pak z těch novinek nic nemám a musím chodit na jablickare

  Jeste tam chybi vedle rychleho nastaveni bluetooth a wifi taky nstaveni jasu.
  V noci pred spanim to stahnu uplne na minimum a stejne to sajni.

  Jestli je ve svete aktualne vic nez 100 milionu iPhone 4, neverim, ze Apple by u nich odrizl upgrade na iOS 7. Zasada cislo 1 pro jakykoliv byznys je hyckani predevsim stavajicich klientu. A kdo by to mel vedet lepe, nez Apple?

  To Lukáš Valenta: pistete ze :Apple Store v iOS 5 nebyl nijak extra hezký… Tak s tym vobec nesuhlasim, pre mna je nastastie na iPade stale hezky , lebo mam 5.1.1 ,co je podstatne , v zalozke purchased sa da urobit HIDE a kvoli tomu som neupdatoval na iOS6.Skusal som u kamarata aj iOS6 store ale ovela viac mi vyhovuje 5.1.1, takze cakam co prinesie alebo odoberie iOS7.

  Pokud zůstane podpora pro iphone 4s, proč by proboha měli zaříznout ipad 2? Vždyť ipad 2, aktuální ipad mini i iphone 4s mají naprosto identický hardware. A vzhledem k tomu, že všechna zařízení se stále prodávají, tak silně pochybuji, že by pro ně nebyla ios7 aktualizace.

  Espio: já mám droid dříve než iOS a dokonce několik let a iOS také( na iPadu), ale rozhodně nechci aby iOS se přizpůsoboval droidu. Po těch letech už vím, že droid sice nabízi všechno možné, ale taky to že se všemožně chová a že stejně po čase zjistiš, že většina jsou jen kraviny navíc a zbytečně tam vadí. Designově jsem si ho nakonec upravil co nejpodobněji iOS, ale pořád je to prostě droid.
  Ted jsem někde psal příklad jak kolega vytáhl Xperii a musel 3x šmrdlat než se mu probudila a po té znovu 3x zašmrdlat než ji odmkl. A to je přesně to o čem tu mluvíme. V iOS se mi toto v životě nestalo kdežto v droidu je to denní pořadek. Jiný přiklad když kolega zapíná mobilní data na Tabletu 10.1 od Samsungu tak než se mu to propojí a může surfovat tak já už mám vše nalezeno a zavírám. Jinak se droid chová po restartu jinak za týden jak má náladu. Hry neřeším ty celkem jdou. Aplikace ač jich je pro droid dost tak pro mě stežejní na foto a video a jiné jsou chabé. A v neposlední řadě je tu bezpečnost. Z droidu raději neprovádím žádné platby a je jedno že se zatim nic nikomu moc nestalo. Při otázce bezpečnosti droidu je to otázka času.
  Je jasne, že některe věci z droidu lidé chtěji ale je jich minimum nutných a spiše bych bral kdyby to Apple udelal po svém. Droid není špatný jako běžný firmware do mobilu to ujde já už ho po těch letech v podstatě jinak nepoužívám 🙂 Otázka designu je jen chvilková záležitost kdežto ta funkční přetrvá. Většinou se vrátime k puvodnímu designu protože zjistíme,že ten kdo design udělal o něm přemýšlel. Vše je o preferencich. Když bude z iOS podoba droidu, ale spolehlivější tak proč ne, ale myslím, že je to zbytečné že se dají vymyslet stejné věci jinak a mnohdy lépe. Mnohdy stačí detaily. Od iOS čekám více než změnu designu přidanou hodnotu ovládání gesty(to co je na iPadu rozšířit, to je totiž genialní a nikdo to nemá) a nové možnosti multitaskingu než řešit ikony, tlačitka a vydgety.

  JK no tieto veci čo opisujes sa mi diali ešte na HTC Desire teraz mám One už druhý týždeň a stále ide bez chyby nestretol som sa so žiadnym lagom alebo nejakým kixom v podobe nemožnosti odomknúť telefón nehovorím že je to dokonalé časom možno prídu nejaké problémy s používaním a zahltenim systému ale fakt som sa nestretol so žiadnym problémom a to mám ešte len Android 4.1 keď budem mať 4.2 tak tam je vec s názvom projekt booter či ako to je a ten systém ešte výrazne zrýchli a o stabilite ani nehovorím.. bezpečnosť si myslím že je jedno aký máš systém aj na iOS ti dokážu vytiahnuť údaje ani nebudeš vedieť ako aj tu bol článok o tomto probléme a písalo sa tam že iOS je najnebezpečnejší OS vôbec to sa tam písalo netvrdím to ja ževraj má najviac chýb.. design je vec názor to sa nemôže riešiť nikde a nikdy do snáď chápeš

  JK: Moc ti to neverim. Je plno lacnych android smejdov, ktore sa chovaju ako slimaci, ale v rodine mame lacnu rok a pol staru Xperiu ( jednojadro, 512 mb Ram a Rom) a ziadne problemy s nou niesu. Zeby trebalo 3x smrdlat aby sa odomkol phone to som nevidel ani na cinskych kramoch, to ti skutocne neverim. Galaxy Tab som s mobilnym internetom nevidel ale kolegova Galaxy Note 10.1 so sim kartou fungovala rovnako ako iPad a pripojenie cez tethering na iPhone bolo dokonca rýchlejšie. Pravda ale je, že ani ja som použiteľný video editor v google markete nenašiel (jediný schopný bol v samsung markete) ale na editaciu som tam našiel všetko čo mám na iPade a dokonca šli robiť ručne upraví aj jednoduchšie a presnejšie vdaka waccom digitizer stylusu(ktorý mi na iPade chýba).

  Pepikzhospody: věř nevěř vidím to stále kolem sebe i u sebe na Samsungu za 15k coz snad není lowend ne?. Ne že by se to dělo při každém použití a vždy toto ale prostě vždy se něco najde. Prostě iOS je bezstarostný system.
  Já jsem na editaci nic schopnějsího nenašel to mi tedy něco vyjmenuj. A abych k tomu musel použít stylus pak je to naprd. Nicméně dostatečně přesné stylusy samozřejmě jsou. Adonit, Dagi…dělám s nimi grafiku dostatečně přesně. Pravdou je že na fotografie už se cosi dá použit ale, trvalo to věčnost.

  Pokud jsi měl namysli použití stylusu při editaci fotek tak OK to beru já to nejdřív pochopil jako u editaci videa taktéž ty editory.

  Ten video editor od Samsungu jsem taky už zkoušel..na zařizeních s menší pamětí je to nepoužitelný děs. Android prostě potřebuje výkon a paměť-je to pro mě ekvivalent windows.
  Espio: jedno to samozřejmě je ale to procento nebezpečí je u droidu mnohonásobně vyšší. Rozumíš ne.

  No uvidíme jak pišu je to o preferencích. Zatím stále vidím pro mě více pozitivního a pŕjemnějšiho u Applu.

  U Samsungu to vdaka nadstavbam môže byť trhane, ale ja hovorím o 1, 5 ročnej lowend Xperii a tam sa nič také nedeje. Editor fotografii od Snapseedu, cez Pixlr az po Photoshop Touch u ktoreho sa da prave paradne vyuzit ten stylus pre rucne upravy(este som tam nasiel jeden priamo urceny pre stylus, uz neviem nazov lebo v app store som ho potom nenasiel). Na iPad skutocny stylus v podobe ostrej tusky nieje to treba Waccom vrstvu. Na iPad su bud hrube stylusy alebo tie s priehladnou ploskou, ktoru treba prikladat, co si uviedol ty ale na ovladanie to nieje pohodlne. Ja dufam, ze dalsi iPad bude mat podobny stylus. Z videoeditorov som jak vravim nasiel len ten jeden.

  Pepikzhospody: to se pleteš ten stylus je maximálně pohodlný a na „hrot“ je vidět. Dokonce existují i varianty štětce a aplikace imitující olej a plátno. Existuje plno aplikací na malování a stále ještě i na foto, které na droidu zkrátka nejsou. O těch co jsi vyjmenoval samozřejmě vím, ale Snapseed přišel na doid poměrně nedávno a jen díky akvizici a já ho zrovna teda nepoužívám. A Photoshop donedávna podporoval jen malá rozlišení. Na iOS mám větší výběr osobně preferuju Photoforge2 a mnohdy si vystačím s iPhoto. Ale ro jsme se dostali někam úplně jinam. Já jen nechci mít z iOS druhej droid 🙂

  Nemyslím si, že odstránenie tieňov je dobrý nápad, práve to ma na tom „clean“ interface lákalo.

  JK: ja som tie stylusy skusal pouzivat a skutocne to pohodlne neni(a je jedno ci na iPade alebo inom tablete s kapacitnym displejom). Porovnat s ostrým hrotom to ani nahodou neide. Waccom displeje a stylusy k tomu umoznuju aj moznost pritlaku a par dalsich inych funkcii. Aplikacie, ktore imituju stetce, platno a olejomalby su na kadzej platforme ale to kvalitu stylusu nezvysi. Kym Apple neprida waccom digitizer ako ma Lenovo alebo Samsung, tak sa o pohodlnom malovani fakt nedá hovorit.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek