Zavřít reklamu

Len deň po správe, ktorá snáď definitívne potvrdila fámy o druhej generácii iPadu mini s Retina displejom, sa objavuje na stránke renomovaného serveru CNET ďalšia správa týkajúca sa práve tohto nového zariadenia. Kým včera sme sa mohli dozvedieť veľmi zaujímavé informácie týkajúce sa až dvoch hardvérových aktualizácii tabletu iPad mini, dnes sa môžeme od tých istých zdrojov dozvedieť, že Apple na výrobe svojho nového tabletu skutočne začne pracovať už v priebehu budúceho mesiaca.

Podľa analytika Richarda Shima zo spoločnosti NPD DisplaySearch už dnes spoločnosť LG Display pripravuje fabriky na spustenie veľkovýroby 7.9-palcových Retina displejov pre iPad mini. Masová produkcia by mala podľa neho začať najskôr už v priebehu budúceho mesiaca alebo o niečo neskôr, v júli / červenci. Spoločnosť LG pritom pokryje veľmi veľké množstvo objednávok, keďže podľa správy Apple ani v budúcej generácii svojho malého tabletu nehodlá používať displeje od svojho juhokórejského rivala, Samsungu. Je preto možné, že Apple naozaj začína prejavovať svoju nezávislosť od Samsungu, čoho výsledkom môže byť úplné zrušenie objednávok displejov v priebehu dvoch rokov.

Analytik si aj naďalej stojí za svojim pondelňajším tvrdením, podľa ktorého by mal Apple predstaviť v priebehu najbližších 12 mesiacov až dva modely iPadu mini, pričom by sa v tomto prípade mal zopakovať scenár z roku 2012, ktorý sa dotkol veľkého iPadu. Apple by totiž mal už v treťom štvrťroku predstaviť iPad mini s Retina displejom, pričom tento displej ponúkne dvojnásobné rozlíšenie, 2048 x 1536 pixelov s hustotou 326ppi. Táto úroveň by mala odpovedať iPhone 4, 4S a iPhone 5, podobne ako už dnes ponúka terajší iPad rovnakú hustotu pixelov ako staršie modely iPhone. S ukončením softvérovej podpory pre tieto telefóny je možné, že sa Apple konečne rozhodne na iPade aktualizovať režim kompatibility o plnohodnotnú podporu mobilných aplikácií prispôsobených pre Retina displeje.

ipad_mini_lsa
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: CNET

Související články

Dnes nejčtenější