Zavřít reklamu

iPad stejně jako iPhone nabízí zobrazení několika světových časů, oproti iPhone má však jednu výhodu, díky které máte okamžitě přehled o tom v jaké fázi dne se dané město nebo země právě nachází. V podstatě stejnou vizualizaci nabízí také naprostá většina letadel na svých displejích během letů při kterých překračujete časové pásma. Zde však musíme narovinu přiznat, že to Apple se svým minimalistickým designem přehnal a v letadle je vizualizace mnohem přehlednější.

V momentě kdy otevřete aplikaci Hodiny ve svém iPadu, objeví se nejen možnost přidat několik světových časů, ale také mapka na které se vybrané města zobrazí. Na mapce vidíte nejen jednotlivá časová pásma, aktuální časy a v případě že jste online také aktuální informace o počasí, ale také vizualizaci dne a noci.

Tmavá část na mapě znázorňuje noc, zatím co světlá logicky den. Díky tomu okamžitě vidíte kolik světla si v dané destinaci ještě užijete. Pokud se grafické znázornění nebude líbit přímo vám osobně, u dětí najde jistě uplatnění při vysvětlování časových pásem a střídání dne a noci. Co je však možná zajímavé skutečně pro každého je fakt, že na grafice vidíte v jaké fázi dne se právě nacházíte. Okamžitě tedy vidíte, za jak dlouho se k vám přiblíží tma.

time

Související články

Dnes nejčtenější