Zavřít reklamu

Aj keď sa vraví, že Apple tento rok pravdepodobne predstaví iPad mini s Retina displejom, dnes ešte nie je známe, kedy sa tak stane a či sa tak v tomto roku stane. Analytik Ming-Chi Kuo však prišiel v priebehu víkendu s novou správou, ktorá odhaľuje detaily ohľadom budúcnosti tohto nového zariadenia v portfóliu spoločnosti Apple. Podľa analytika by mohol Apple v tomto roku predstaviť až dve nové zariadenia, ktoré budú vo svojom mene niesť označenie „iPad mini“.

Prvým z týchto zariadení by mal byť klasický nástupca iPad mini, ktorý by mal svojim zákazníkom ponúknuť predovšetkým Retina displej s rozlíšením 2048 x 1536 bodov a pravdepodobne hardvér z terajšieho 9.7-palcového modelu, konkrétne procesor A6X a 1GB RAM. Analytik však tvrdí, že masová produkcia tohto zariadenia začne najskôr v októbri / říjnu. Dôvodom sú podľa neho problémy s displejom, ktorý by mal ponúknuť spomínané vysoké rozlíšenie.

Popri tomto tvrdení Ming-Chi Kuo vo svojej správe taktiež uvádza, že Apple by sa mohol pokúsiť so svojim lacným tabletom vkročiť do ešte lacnejších vôd, pričom nový low-cost model by sa mal podľa neho predávať za cenu 199 až 249 dolárov. Za túto cenu by však bolo potrebné počítať s rôznymi obmedzeniami, ako napríklad absenciou zadnej kamery či úložným priestorom o veľkosti 8GB. Naša redakcia je však toho názoru, že Apple po ohlásení druhej generácie tabletu pravdepodobne zlacní terajšie modely, počnúc 16GB WiFi-only modelom za $249.

Čo sa týka 9.7-palcového iPadu, piata generácia tabletu by mala podľa analytika vyzerať rovnako ako iPad mini a na trhu sa objaví už na jeseň tohto roku. Kuo však neočakáva, že by sa mali predaje inovovaného veľkého iPadu dramaticky zvýšiť.

IMG_4021

*Zdroj: AppleInsider

Související články

Dnes nejčtenější