Zavřít reklamu

Aj keď už dnes vieme, že Facebook by chcel svoje prostredie Home priniesť aj na obrazovky zariadení so systémom iOS, ešte stále sa tak nestalo a nie je vôbec isté, či sa tak vôbec stane. Jednou z vlastností novodobého mobilného Facebooku je však funkcia takzvaných Chat Heads, teda bublín s profilovými fotkami vašich priateľov, ktoré upozorňujú na nové správy v práve prebiehajúcej konverzácii s nimi. Narozdiel od Androidu však je tento zaujímavý doplnok na iOS zariadeniach dostupný len v aplikácii samotnej, a nie mimo nej.

V prípade Androidu totiž upozornenie na novú správu funguje tým princípom, že sa na obrazovke daného telefónu objaví bublina Chat Head bez ohľadu na to, či používateľ má aplikáciu spustenú, hrá hru, píše e-mail alebo sa nachádza na ploche. Toto síce môže chýbať niektorým používateľom telefónu iPhone, no pokiaľ máte na svojom zariadení jailbreak, Chat Heads už v blízkej budúcnosti budete môcť nájsť kdekoľvek v systéme. Vývojár Adam Bell sa len 24 hodín po vydaní aktualizácie Facebook 6.0 rozhodol spraviť pre jailbreaknuté zariadenia tweak, ktorého cieľom je práve aktivovať Chat Heads kdekoľvek v systéme.

Podľa vývojára spočíva samotný trik v tom, že Chat Heads sa v kóde sociálnej aplikácie nachádzajú oddelené od zvyšku a preto bolo možné exportovať ich do novej, miniatúrnej utility, ktorá navyše nemá veľký vplyv na výdrž batérie: „Najväčší vplyv na batériu majú Chat Heads vtedy, keď ich presúvate.“ Utilita navyše funguje tak isto ako v aplikácii Facebook a preto sa užívatelia nebudú musieť učiť nič nové. Utilita však má aj svoje nevýhody – aktuálna verzia z času na čas zamrzne, za čo môže zrejme obmedzenie maximálneho počtu spustených aplikácii na pozadí. Bell sa preto v súčasnosti snaží nájsť spôsob, ako toto obmedzenie obísť, pričom v blízkej budúcnosti hodlá svoju aplikáciu bezplatne ponúkať v obchode Cydia.

*Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější