Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Sphero je „magická“ koule, kterou ovládáte pomocí svého telefonu. Kromě pouhého kutálení po zemi má koule Sphero i mnohem více využití. Sphero můžete využít jako balónek pro Vašeho domácího mazlíčka nebo ji můžete využívat i jako lodičku (koule umí ve vodě plavat, je voděodolná).

Sphero je inteligentní koule, dálkově ovládaná hračka, technikou nabitý míček. Pohybuje se libovolným směrem, díky integrovaným diodám mění barvu tak, jak mu váš smartphone poručí.

Tam ale celý ekosystém teprve začíná. Se Sphero se dají hrát hry a je jen na fantazii vývojáře, co vymyslí. Sphero může jen tak popojíždět, prohánět se virtuálním potrubím, poslouží jako neobvyklý ovladač, můžete jím kreslit nebo zabíjet z koberce vyskakující zombíky. Dnes už je pro tuhle kouli více než 30 her (pro Android, Apple iOS či Windows Phone) a díky vylepšovanému API vznikají další.

Jednoduché, ale náročné
Ponořte se do nového světa her s robotickým míčkem kontrolovaným dálkově přes váš smartphone nebo tablet. Sphero aplikace vytváří poutavou smíšenou hrací realitu – virtuální realitu prolínající se se skutečným světem. Sphero vás vtáhne do nového typu hrací takzvané rozšířené reality, ve které jsou skutečné a virtuální prvky hladce propojené. S mnoha bezplatnými aplikacemi, které jsou nyní k dispozici ke stažení (a neustále se vyvíjí další), Sphero poskytuje mnoho vzrušujícího herního vyžití. Je snadné naučit se Sphero ovládat, ale je náročné ho doopravdy zvládnout.

Ovládání je intuitivní – stačí naklánět smartphonem, přejíždět prsty po displeji nebo naklánět vaším zařízením a Sphero na vše pohotově reaguje. Vaše schopnosti se s každou nově staženou aplikací zlepšují a zdokonalují.

Sphero
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Univerzální zábava na více než 20 metrů
Díky spolehlivému připojení pomocí Bluetooth je ovládání vždy citlivé a plynulé, dokonce i na velké vzdálenosti, což umožňuje dobře ovládat Sphero po celé místnosti nebo i přes ulici. Sphero můžete použít například k zábavnému přejíždění přes různé překážky, proplétání mezi nohama nebo ke hře s vaším domácím mazlíčkem. S mnohobarevnou LED technologií můžete změnit Sphero na barvu, která vám momentálně nejvíce vyhovuje, můžete si hrát ve tmě nebo si v případě hraní kolektivních her vybrat barvu pro tým.

Spousta zábavy v malém balení
Mnoho zábavy v malém balení – zhruba tak by se také dalo jednoduše charakterizovat Sphero, které dosahuje zhruba velikosti basebalového míčku a je tedy dostatečně kompaktní, aby vklouzlo do tašky nebo kapsy u bundy. Díky své Li-Pol baterii poskytuje jedno nabití více než hodinu her na plný plyn. Sphero se nabíjí indukčně, proto nejsou potřeba žádné šňůry či kabely.

SpheroApple-Box+Sphero1-1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Spousta aplikací, nové přibývají každým dnem
Sphero vás vždy překvapí řadou zábavných aplikací pro jednoho či více hráčů. Sphero aplikace vám pomohou ovládat Sphero. Pro Sphero můžete vytvářet různě náročné závodní dráhy a soutěžit proti rodině a přátelům. Aplikace Chromo otestuje vaši koordinaci pohybů a paměť. Sphero, které zde bude plnit roli ovladače, přesouvejte a otáčejte podle potřeby tak, aby se dotýkalo barev na vaší obrazovce. Nebo si můžete zahrát golf, při kterém Sphero bude představovat míč a váš smartphone golfovou hůl. A výčet dalších aplikací, které si můžete vybrat, by mohl pokračovat. Díky SDK Sphero, které je k dispozici pro vývojáře, se můžete těšit na mnohem více aplikací.

Více informací o Sphero naleznete na sphero.cz.

Související články

Dnes nejčtenější