Zavřít reklamu

Harman/Kardon aktualizoval svůj dnes již legendární sedm let starý SoundStick, ke kterému kromě technických vylepšení přidal také Bluetooth pro přehrávání pomocí bezdrátového přenosu zvuku. Legendární reproduktory, které si oblíbili zejména fanoušci společnosti Apple tak vstupují do nové éry vybaveny nejen bezdrátovým přehráváním, ale také kvalitnějším zvukem, který jak si za chvíli přečtete skutečně stojí za to. Pojďme se podívat na recenzi legendy.
Design, čistější už to nejde
Hodnotit design Harman/Kardon SoundSticks Wireless mi dává zhruba stejný smysl jako hodnotit Monu Lisu. Přece jen se jedná o produkt který je zařazen do expozice Moma v New York City, tedy do expozice Muzea moderního umění. Desing Soundstick zkrátka ocení asi každý milovník minimalistického vzhledu a nekonvenčního designu. Reproduktory totiž prezentují jako svoji přednost čistotu a minimalizmus, pod kterým se však skrývá řada detailů jako je například napojení jednotlivých repráčků na kabeláž nebo vstup vzduchu do levého a pravého reproduktoru v spodní části, který se skrývá v průhledné trubičce s tvarem, který co nejlépe přivádí zvuk přímo k reproduktorům. Červená pájecí hmota kterou je připájen kabel ke každému reproduktoru a tak dále, zkrátka detailů je na Soundstick reproduktorech tolik, že je budete obdivovat i poté, co vám budou zdobit interiér již nějaký ten pátek.

image_72344_58_v1

Zajímavostí je také možnost otočit podstavec reproduktoru na druhou stranu, díky čemuž získáte z reproduktorů zcela jiný dojem a pokud jednou za půl roku podstavec otočíte, budete mít dalšího půl roku na stole zcela nové reproduktory. Právě poměrně těžký stojan umožňuje, abyste reproduktory natočili skutečně do vše úhlů a není problém aby vám v krajním případě hrály vodorovně s povrchem stolu. Reproduktory tak lze díky malinké vychytávce přizpůsobit přímo vašemu pracovnímu místu nebo naopak relaxačnímu pokoji, ve kterém chcete svoji mysl upokojit jemným designem. Pokud jsme uvedl že je podstavec poměrně těžký, platí to pouze ve srovnání s celou sestavou 2.1, ta je totiž na svoji velikost až překvapivě lehká a nemusíte se tak bát, že na reproduktory potřebujete masivní stůl nebo poličku.

Kromě reproduktorů je součástí balení samozřejmě také Subwoofer, který v sobě obsahuje Bluetooth přijímač, a také možnost připojit další přehrávače pomocí klasického kabelu. Do Subwooferu se připojuje dvojice reproduktorů a také napájecí kabel ze zásuvky. Subwoofer samozřejmě umožňuje změnu hlasitosti, což jistě oceníte, protože již samotné reproduktory poskytují na svoji velikost velmi kvalitní a dobře slyšitelné basy, takže se jistě hodí snížit hlasitost samotného Subwooferu. Tlačítko pro snížení/zvýšení hlasitosti pak slouží také pro zapnutí samotné sestavy, kterou následně najdete přímo ve vašem přehrávači s Bluetooth a začnete jednoduše přehrávat hudbu přímo z telefonu, tabletu nebo přehrávače.

Jen při koupi pamatujte na to, že je potřeba mít pro Soundstick trošku orientovaný interiér pokoje, ve kterém bude sloužit. Přece jen se lehce může stát, že dosáhnete podobného efektu jako když si dá 150Kg žena luxusní tanga a podvazky s tím, že takto bude skutečně sexy. Soundstick je sexy, neuvěřitelně sexy, ale je potřeba mu dopřát tkaé rovnocenné prostředí, aby mohl design skutečně vyniknout. Nejlepší je umístit reproduktory na slunné místo, kde budou bude vynikat design nejlépe. Ani v noci však nemusíte mít strach, zatím co se reproduktory díky průhlednému designu ve tmě téměř ztrácí, subwoofer je podsvícený bílou led diodou, která dává vyniknout neotřelému designu i v naprosté tmě. Ve přední části pak svítí dioda, která upozorňuje na zapnutý Bluetooth.

Kardon_soundstick

Zvuk stejně čistý jako design
Designové produkty mají z pravidla problém s tím, aby dokázali uspokojit nejen náš zrak, ale také sluch. Ono totiž většinou to co krásně vypadá, nemusí také tak krásně hrát. Navíc u podobných designových skvostů lidé často očekávají kvalitu zvuku stejnou, jako je kvalita designu. Již od začátku tak mnoho zákazníků přistupuje k designovým reproduktorům jako k něčemu, co když krásně vypadá tak musí také krásně hrát. Bohužel většinou toto pravidlo neplatí a setkáváme se s ním až u modelů vyšší kategorie z dílen Olufsen Bang a podobných výrobců. Harman/Kardon SoundStick Wireless je však výjimkou. Jedná se o sestavu která zní stejně tak dobře jako vypadá.

První co vás při poslechu upoutá jsou jednoznačně basy, ty jsou ze samotných satelitů natolik výrazné, že jsem subwoofer ztlumil téměř na minimum, ale to je tím, že příliš basám neholduji a mám raději vyvážený zvuk. Pokud však již zmíněný subwoofer ztlumíte na nižší hlasitost, dostanete přesný, vyvážený zvuk který uspokojí každého milovníka čistého zvuku. Harman/Kardon SoundStick skutečně není nic pro lidi kteří jako první zapínají nesmysli typu Xboost, Bass Boost a podobné „vychytávky“ které se pokoušejí nějakým elektronickým způsobem vykouzlit hutný a zpravidla tkaé nesmyslný zvuk. Soundstick je stejně tak čistý designem jako i zvukem.

har

Reproduktory mě uspokojily jak při vybrnkávání kytarového sóla u Is there Anybody Out There od Pink Floyd (The Wall CD2), stejně tak jako u dvacet let staré pecky Waterse Running Shoes. Samozřejmě jsem zkoušel poslouchat tkaé jiné styly a tak když Marián Varga zrušil svůj Vánoční koncert, poslechl jsme si celé album Hommage Á a opět jsem zažil spokojenost. Stejně tak jako u Eminemova Bad Meet Evil. Líbí se mi také jak reproduktory stíhají šílenosti od Lil Wayne, který dokáže na melodický podklad nasadit tvrdý beat a vytvořit tak úžasný rockový rap.

Čistota zvuku pak krásně vynikne u Alicia Keys nebo Whitney Houston. Stejně tak jsme si s radostí pochutnal na Deep Purple a například bláznovství jménem Speed King. Jediné co mě trošku zklamalo byl klasický rap v podání českého Ektora s DJ Wich, které mám osobně jako asi posledního rapera a DJ v ČR alespoň částečně v úctě a oblibě. Zde mě již basy které Harman produkoval lezly na nervy, to je však pouze osobní názor a také to, že basy příliš nemusím a jsme rád když jsou co nejvíc v pozadí. Stačilo však otočit hlasitost subwooferu ještě víc k minimální hodnotě a opět jsme se dočkal pěkného přednesu.

Harman

Technická specifikace

 • Frekvenční odezva: 44 Hz – 20 kHz
 • Audio vstupní připojení: 1/8“ (3.5 mm) stereo
 • Spotřeba energie: 65 W (maximum); 4 W (v nečinnosti)

Subwoofer

 • Nízkofrekvenční měnič: 6“ (150 mm), dole proudící
 • Výstupní výkon zesilovače: 20 W RMS
 • Rozměry (Š x V): 232 mm x 258 mm
 • Hmotnost: 2.2 kg

Satelity

 • Širokopásmové měniče: Čtyři x 1“ (25 mm) na kanál
 • Výstupní výkon zesilovače: 10 W RMS na kanál
 • Rozměry (Š x V): 51 mm x 254 mm
 • Hmotnost: 0.7 kg

Resumé
Určitě by se daly najít detaily kdy nebylo vykreslení jednotlivých tónů tak přesné jako u dražších sestav. Ovšem nějak mě nenapadá proč také detaily hledat. Když totiž přihlédnete k ceně a kvalitě zvuku jakou Harman/Kardon SoundStick Wireless nabízí, můžete si udělat za poměrně nízkou cenu radost. Můžete potěšit nejen svůj zrak ale i uši a najít kvalitní kompromis mezi kvalitním a neotřelým designem a pěkným, přesným podáním zvuku. Znovu však zdůrazňuji, u SoundStick najdete čistý zvuk, zvuk čistý stejně jako je samotný design. Zvuk je tedy takový jak jej nahráli umělci a není nijak uměle vyhnán do nesmyslných projevů, které sice mohou někomu ulahodit, ovšem nemají s čistotou zvuku a kvalitním přednesem nic společného. Po dlouhé době jsem si tak mohl poslechnout něco u čeho bych v případě kdy bych neměl reproduktory zvažoval koupi. Skutečně si myslím že Harman/Kardon SoundStick Wireless je produkt, který může rozhodně potěšit množství fanoušků kvalitního designu, stejně jako kvalitní hudby. S plnou zodpovědností mohu říct, že se jedná o reproduktory, které bych se nebál koupit tátovi nebo je sám používat pro přehrávání hudby.

Související články

Dnes nejčtenější

.