Zavřít reklamu

Podľa toho, čo sa vo svete technológii v súčasnosti deje, sa dá povedať, že sa technologickí giganti pokúšajú tento rok preniesť počítače do osobného života ešte intenzívnejšie ako predtým. Na internet sa dostávajú úniky používateľského prostredia inteligentných hodín od Samsungu, objavujú sa dohady o tom, že Apple tento rok tiež hodlá na trh uviesť svoje inteligentné hodinky pod údajným názvom iWatch, že Intel už tento rok prinesie počítače do obývačiek a spojí ich s živou televíziou. Netreba však zabúdať ani na Google, ktorý len pred chvíľou predstavil užívateľské prostredie svojich okuliarov Google Glass.

Spoločnosť už aktualizovala oficiálnu stránku projektu Glass a osoby žijúce v USA už majú možnosť zapojiť sa do testovania nového projektu, ktorý dá mobilným zariadeniam nový rozmer. Google zverejnilo vyše dvojminútové video, v ktorom spoločnosť priblíži pripravované funkcie inteligentných okuliarov. Kým fotografovanie a nahrávanie videa bolo samozrejmosťou, spoločnosť dnes bližšie odprezentovala hlasové ovládanie, inteligentného hlasového asistenta, Google Translate, GPS systém, diktovanie správ a akúsi samozrejmosť – zobrazovanie aktuálneho času.

glass-1

Google sa snaží svoj nový produkt spraviť prístupnejším a tak budú jeho nové okuliare možné osadiť sklíčkami, vďaka čomu by bolo možné tieto okuliare bezproblémovo používať aj počas leta. Či pôjde aj o dioptrické sklá, nie je v súčasnosti známe. Spoločnosť už prostredníctvom oficiálnej stránky potvrdila päť farebných variantov Google Glass – tmavošedú, oranžovú, bridlicovú, bielu a modrú.

glass-2

*Zdroj: Google Glass, Winbeta.org

Související články

Dnes nejčtenější