Zavřít reklamu

Tak, ako sa pred dvoma týždňami Apple mierne preriekol potvrdením iOS 7.0, tak sa počas víkendu na internete objavili informácie o príprave ďalšej verzie programových sád iLife a iWork. V sekcii pracovných ponúk na oficiálnej webovej stránke Applu sa totiž objavilo niekoľko zaujímavých pracovných ponúk pre potenciálnych budúcich zamestnancov, ktorých pracovnými náplňami by boli práce najmä na užívateľskom prostredí programov Pages, Numbers, Keynote, iPhoto, iMovie a GarageBand. Len pre zaujímavosť, iWork sa spoplatnenej aktualizácie dočkal v roku 2009, iLife koncom roku 2010.

Ako informoval server Apple B*tch, popisy prác pre vyšších softvérových inžinierov iLife tímu zahŕňajú schopnosť „Predstaviť si, ako by mohli byť používateľské rozhrania vytvorené a pracujúce.“ Pracovné pozície zahŕňajú inžiniera v QA oddelení iLife, QA inžiniera, ktorý by mohol testovať nové funkcie iPhoto, Senior dizajnéra užívateľského prostredia iWork a dvojicu Vyšších softvérových inžinierov pre iLife.

Keďže Apple väčšinou aktualizoval obe softvérové sady súčasne, je veľmi možné, že sa budúcej aktualizácie programov dočkáme už neskôr v priebehu tohto roku alebo začiatkom roku 2014. Budúce verzie programov by mohli využívať niekoľko technológii získaných zakúpením niekoľkých patentov spoločnosti Maya Systems. Na blížiacu sa zmenu Apple upozornil už v čase, kedy programy Pages, Keynote a Numbers pre OS X obohatil o podporu služby iCloud, vďaka ktorej je možné vytvorené dokumenty editovať aj na iPade. Otázne je, ako budú ďalšie verzie programov vyzerať? Keďže doterajšiu pozíciu Scotta Forstalla zaujal Jonathan Ive, je možné, že sa aplikácie, ako aj očakávaný 11. operačný systém dočkajú výraznej zmeny dizajnu oproti terajším verziám, ktoré zahŕňajú doteraz celkom obľúbený prvok – skeuomorfizmus.

*Odkaz: MacRumors.com

Související články

Dnes nejčtenější