Zavřít reklamu

Domácí sdílení sice není žádnou novinkou, ale mnoho lidí na něj stále zapomíná, přitom tato vychytávka umí usnadnit život a v pohodlí domova můžete doslova zapomenout na to, jak velkou kapacitu má vaš iPhone, iPad nebo iPod touch. Vše co k domácímu sdílení potřebujete je poslední verze iTunes a iOS s tím, že obě zařízení jsou připojeny ke stejné Wi-Fi síti. Nezapomeňte navíc, že sám Mac ze sebe umí vytvořit Wi-Fi router a sdílet tak Wi-Fi po domácnosti, aniž byste měli jakýkoli router. Díky domácímu sdílení můžete v iOS zařízení přehrávat veškerý obsah knihovny iTunes a ušetřit tak místo ve vašem iOS zařízení. Pojďme se podívat na to, jak si večer pohodlně lehnout do postele a pustit si na iPadu seriál, který máte uložený na disku v přízemí rodinného domu, ve své pracovně.

Domácí sdílení umožňuje přehrávat obsah iTunes knihovny na iOS zařízení, pomocí bezdrátového Wi-Fi přenosu. Funkce je vázána na Apple ID účet a pokud ji chcete používat, musíte na iOS zařízení použít stejné Apple ID, jaké nastavíte na svém počítači v iTunes. Zapněte iTunes a v menuBar vyberte položku Advance – Turn On Home Sharing. Vyplňte své Apple ID a zapněte funkci domácího sdílení.

home_sharing

Tím nastavování iTunes končí a stačí vzít do ruky své iOS zařízení, kde máte hned dvě možnosti jak zcela jednoduše nastavit domácí sdílení. Pokud používáte aplikaci Apple Remote umožňující ovládat pomocí iOS zařízení iTunes v počítači. Můžete jednoduše v nastavení této aplikace zapnout funkci Home Sharing. Nyní již jen vyplníte Apple ID, které se musí shodovat s Apple ID vyplněným v iTunes na počítači a můžete začít používat službu Home Sharing. (Pokud jste měli aplikaci Apple Remote spuštěnou v době, kdy jste v iTunes povolili domácí sdílení, je nutné aplikaci ukončit a spustit znovu.)

Apple_home_sharing

Home Sharing neboli domácí sdílení je samozřejmě možné nastavit také bez aplikace Apple Remote. Stačí když v Nastavení v iOS zařízení zvolíte možnost Hudba a Domácí sdílení. Zde opět vyplníte Apple ID stejné jako v iTunes a tím je domácí sdílení povolené. Obsah iTunes můžete zobrazit v aplikacích Video a iPod. Jestli chcete poslouchat hudbu z vaší iTunes knihovny přímo na iOS zařízení, stačí když spustíte aplikaci iPod a v položce Více vyberete Sdílené a následně vaši iTunes knihovnu, tak jak vidíte na obrázku níže.

home_sharing_lsa

Stejným způsobem je pak možné zobrazit také iTunes knihovnu v aplikaci Videa, kde je možné přehrávat všechna videa, tedy nejen filmy, ale také seriály. Funkce Home Sharing je jistě pro mnoho uživatelů funkcí, která dokáže ušetřit nejen čas, ale také místo v iOS zařízení, které by jinak zaplavil velký počet filmů a hudby.

home_sharing_ipod

Související články

Dnes nejčtenější