Zavřít reklamu

Ben Lowy je fotograf, který se vydává na nejnebezpečnější místa na světe, na kterých pořizuje fotografie, které následně obletí celý svět prostřednictvím nejpopulárnějších serverů a magazínů na světě. Na tom, že poslední obal zřejmě nejznámějšího magazínu na světě Time zobrazuje Benovu fotografii by tedy nebylo nic až tak zvláštního, kdyby však jeho pracovním nástrojem při focení reportáží nebyl iPhone 4s. Poslední obálka Time je skutečně focena iPhonem 4s.

Ben Lowy byl během své práce v Afghánistánu, Libyi, Iráku, Iránu a nyní když v USA řádil hurikán Sandy, zůstal doma. Ben je ottiž američan a vyfotit fotografii pro obálku Time tak vyrazil pěšky ze svého domu. Redaktor serveru tuaw.com Mel Martin je Benův přítel a tak se jej měl možnost zeptat na několik otázek, které souvisí s tím, že fotografuje na iPhone. Konkrétně do výbavy tohoto profesionálního fotografa patří dvojice iPhone 4s, kdyby jeden selhal, Mophie Juice Pack (baterie pro nabíjení iPhone) a malá LED svítilna Manfrotto. První oázka samozřejmě směřovala na to, jak si Ben připadá mezi kolegy, kteří ke své práci používají zrcadlovky od Nikonu nebo Canonu, které spolu s filtry, battery packy a objektivy tvoří sety za miliony korun.

„Profíci mají obšas tendenci tlačit mě stranou z míst, odkud lze pořídit nejlepší záběr, myslí si, že jsem turista nebo amatér. Podle mě je však iPhone 4s velmi jednoduchý a malý fotoaparát, který umožňuje snadno přidat efekty nebo si pohrát s vyvážením barev.“

Pokud jde o software který Ben používá, hraje si často s aplikacemi Hipstamatic a Snapseed. Pokud potřebuje vytvořit fotografie se starodávným vzhledem, použije Instagram. Jediná stížnost od Bena přichází na kvalitu fotografií, které dokáže iPhone vytvořit v případě, že je v okolí nízké světlo. Vzhledem k tomu, že ben miluje dělat fotografie v takzvaných zlatých hodinách, neboli ve chvílích kdy je západ slunce nebo naopak svítání, chybí mu u iPhone možnost ovládat rychlost závěrky a hloubku ostrosti. Na druhé straně však miluje možnost nabídnout divákům a čtenářům fotografie bezprostředně poté, co vzniknou. Přímo z místa může odeslat fotografie na servery, kde k nim mají přístup miliony lidí z celého světa.

Poslední otázka pak směřuje na to, zda si Ben myslí, že se iPhone může rovnat s drahou fotografickou technikou. Lowy říká: „Umění fotografa definuje kvalitu fotografie, nikoli jeho zařízení. Každý má pero, ale ne každý umí kreslit.“

TimeMagazine

Související články

Dnes nejčtenější