Zavřít reklamu

iOS 6 priniesol kopu nových funkcii, paradoxne však odobral dve služby, ktoré sme mohli doteraz vídať na obrazovkách našich iZariadení. Napriek tomu, že Apple uviedol nové, nie príliš obľúbené mapy, zmizla aj ďalšia aplikácia – YouTube. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorým sa funkcie nového mobilného systému páčia, no zároveň by ste chceli aj staršie funkcie, dnešný deň vám prinesie trochu šťastia. Istý Ben Guild totiž vytvoril scripty pre iPhone aj iPad, ktoré prinášajú funkčné klony tejto opustenej Google dvojice. Ešte viac však poteší fakt, že pre inštaláciu nie je potrebné mať jailbreak a v prípade nespokojnosti môžete aplikácie zmazať. Poďme sa pozrieť, ako sa k ním dostať.

1. Otvorte Safari na svojom iPhone alebo iPade. Zadajte doň adresu: http://benguild.com/post/26856126140/on-ios-6-get-a-rough-version-of-google-maps-with-the

2. Vyberte si na danej adrese jeden zo súborov s príponou .mobileconfig, ktoré prináležia konkrétnemu prístroju. Po otvorení odkazu sa vám objaví obrazovka s nastaveniami, ktorá od vás žiada inštaláciu profilu. Keďže je tento balík „Unsigned“, systém vás ešte pred inštaláciou upozorní na túto skutočnosť a pri inštalácii vás požiada o jej odsúhlasenie.

3. Podmienkou pre správny beh aplikácie je aktivovaná možnosť spúšťania webových aplikácii na celej obrazovke. Po dokončení inštalácie choďte naspäť na domácu obrazovku zariadenia. Odteraz by ste tu mali vidieť starú známu ikonku, po ktorej spustení na vás vybehnú mapy Google vo Full-screen režime.

iOS-6-google-maps
iOS-6-google-maps-install
Photo 4
Photo 4

Na webovej stránke môžete taktiež nájsť alternatívy YouTube aplikácie, obohatené o starú známu ikonku zaobleného televízoru.

apple-youtube
apple-youtube-iOS-6-install

Související články

Dnes nejčtenější