Zavřít reklamu

Kim Dotcom, člověk který vydělal miliardy dolarů na službě megaupload.com a nikdy se nebál svým majetkem a zisky pochlubit nejen na sociálních sítích, ale také na youtube, jde nyní po krku nejúspěšnějšímu obchodu s digitální hudbou na světě, kterým je pochopitelně Apple iTunes Store. Kim Schmitz řečený Kim Dotcom začal připravovat službu Megabox již v loňském roce a podle mnoha lidí včetně spoluzakladatele Apple Steva Wozniaka je právě Megabox důvodem, proč byl letos na začátku roku FBI zavřen server megaupload.com a Kim Dotcom se po letech ocitl ve vazbě. Nyní je již však Dotcom s pomocí svých právníků zpět doma, kde chystá spuštění revolučního prodeje hudby megabox.

Megabox představuje zcela nový způsob prodeje hudby na internetu a jeho spuštění lze podle Dotcoma očekávat již v nejbližší době, nechal se slyšet: „Kód Megaboxu je z 90 % napsaný. Servery jsou na cestě. Právníci, partneři a investoři jsou připraveni. Buďte trpěliví, už se to blíží. Služba nabídne hudebníkům možnost prodávat své nahrávky přímo, bez nutnosti použít vydavatele a přijít tak o zisk. Hudebníci mohou svoji tvorbu nabídnout uživatelům přímo prostřednictvím Megabox s tím, že si sami nechají 90% zisku, zbytek pak připadne Kimu Dotcomovi. Pro hudebníky je tato možnost jistě velice zajímavá, vzhledem k tomu ,že pokud se nejdná o hvězdy, které prodávají stovky tisíc nebo milionů CD, v podstatě žijí jen z koncertů a prodej CD je neziskovou záležitostí, ze které profitují manageři a vydavatelé.

Úspěch nebo neúspěch Megaboxu bude v největší míře záviset na tom, zda se Kimu Dotcomovi podaří sehnat známé hudebníky, kteří nabídnou své nahrávky na službě Megabox. Pokud ji totiž byužijí zejména undergroundové kapely a nezávislí producenti, kteří budou chtít prosadit své kapely, mohlo by to skončit fiaskem a z Megaboxu by se mohla stát v podstatě jen studna plná skladeb od neznámých interpretů a v mnoha připadech pak také skladeb nevalné kvality.

S tím kolik vlivných kamarádů si však Kim Dotcom za poslední roky svého života, který si užíval v soukromém letadle, soukromém golfovém hřišti nebo například v automobilech nejlepších značek světa a prezidentských apartmá nejdražších hotelů na planetě, je pravděpodobné, že bude mít služba Megabox co nabídnout již v době svého uvedení na trh. Hudebníci navíc mohou hudbu prodávat levněji s tím, že přímo na jejich účty půjde více peněz než z iTunes Store a podobných služeb nebo z prodeje CD. Služba Megabox bude dostupná dle výše uvedneého promo videa na všech platformách, včetně iPhone a iPad. O tom proč není Kim Dotcom oblíbený mezi agenty FBI si můžete udělat obrázek z následujícího videa.

Související články

Dnes nejčtenější