Zavřít reklamu

Dnešním dnem bylo ukončeno informační embargo na recenze nejnovější generace jablečného telefonu a většina amerických medií neváhala a ihned je zveřejnila. Server MacRumors však také nelenil a z recenzí vybral jen nejdůležitější fakta dlouho očekávaného telefonu, který se začne ve Spojených státech prodávat již tento pátek. V České republice pak telefon bude dostupný 28. září, tedy ve dni státního svátku Sv. Václava.

CNET
CNET na novém iPhonu oceňuje zejména nový displej, jeho zvětšení považuje za velmi jemné, nicméně stejně jako displej předchůdce uživatele chytne a nepustí. LTE v novém telefonu podle testu recenzenta dosahovalo 10-20Mbps, což je dvojnásobek jeho domácí wifi. Kritiku si ale nový iPhone odnesl co se výdrže baterie týče, která stěží dosáhla jednoho dne, na druhou stranu nový iPhone překvapil čistějším a zřetelnějším přenosem hovoru než jeho předchůdce.

The New York Times
Světoznámé noviny na iPhone 5 oceňují především nový design, který kombinací hliníku a skla připomíná vzdáleně moderní stealth bombardéry, a také novou kameru, která podle Timesů skvěle fotí při špatných světelných podmínkách a zároveň je nejlepší kamerou, která se kdy do mobilního zařízení dostala. Kritiku však NY Times směřují k novému konektoru Lighting, který by mohl způsobit Applu odliv věrných zákazník a tím i snížit prodeje.

Wall Street Journal
Redaktor WSJ Walt Mossberg oceňuje především větší displej. Podle něj je telefon mnohem lépe ovladatelnější než jeho rivalové a osobně jej preferuje před zbytkem smartphonů. Díky zvětšení výšky displeje Apple navýšil uživatelský komfort při používání, zejména při ovládání jednou rukou. Baterie je podle Mossberga v normě. Telefon vydržel zrhuba 9-12 hodin při smíšeném používání, tudíž pro většinu uživatelů bude baterie postačující na to, aby telefon nabíjeli jednou denně. Největší krok zpátky na celém přístroji Mossberg spatřuje v nových Mapách, které nedosahují takových kvalit jako Google Maps.

a6_hero

Engadget
Tim Stevens z Engadget nový iPhone vyloženě vychvaluje do nebes. Nejvýraznější změnu vidí v novém designu a také ve snížení hmotnosti telefonu. Díky novému, tenkému tělu, tak iPhone 5 působí opravdu úchvatně. Stejnou chválu dopřává i výdrži baterie, která dosáhla v redakčním testu 11 hodin a 15 minut, což je při častém používání streamování videa přes LTE a WiFi a běžném používání sociálních sítí a internetu obdivuhodná výdrž. Zároveň upozornil na celkové navýšení rychlosti fotoaparátu a také i systému iOS 6 jako takového, který nicméně považuje jen za jakési dopilování předchozího iOS 5. Kritiku zaměřil na Lighting konektor, který je sice menší a oboustraná možnost používání je velmi užitečnou vlastnosti, nicméně nedosahuje větších rychlosti než klasický 30-pinový konektor, jelikož jeho architektura je podobná USB 2.0.

T3
Technologický magazín T3 zdůrazňuje především nový odlehčený design, který miliony zákazníků na světě ocení, nicméně samotní redaktoři preferují ve svých rukou robustnější telefon jakým byl iPhone 4S. Naneštěstí podle redaktorů nový iPhone nepřínáší žádné výrazné změny oproti svým předchůdcům a prakticky rok staré 4S nabízí s iOS 6 to samé co iPhone 5 nyní. Stejné funkce však nabízí i konkurenční Android od Google, ovšem za nižší cenu. Redakce si i tak stále myslí, že jde o velmi dobrý telefon, ale rozhodně to již není nejlepší telefon široko daleko.

maps_image

Jak je jasně vidět, recenze nového iPhonu jsou více než skvělé a Apple tak zajisté může očekávat i velmi vysoké prodeje, čemuž již nazančuje masivní zájem zákazníků o novou generaci jablečného telefonu.

Související články

Dnes nejčtenější