Zavřít reklamu

Server zive.sk s odkazem na osxdaily.com upozornil na 43 velmi zajímavých pozadí pracovní plochy, které jsou ukryty v operačním systému OS X 10.8 Mountain Lion. Kromě nových pozadí nabízí OS X 10.8 také nové spořiče obrazovky, mezi které patří také spořiče zobrazující fotografie. Jedná se o 43 různých fotografií, které pochází od National Geographic a z Hubblova teleskopu. Nyní je již zřejmě všem jasné, že pozadí opravdu stojí za to. Ačkoli obrázky primárně slouží právě pro nové spořiče obrazovky, je možné se k nim dostat a využít je jako běžné pozadí pracovní plochy. Majitele počítačů s vysokým rozlišením jsitě potěší fakt, že jsou všechny pozadí v rozlišení 3200 x 2000 pixelů.

  1. Ve finderu stiskněte kombinaci kláves cmd+shift+g nebo v menuBar zvolte položku Go a následně Go To Folder.
  2. Vložte následující cestu a stiskněte enter: /System/Library/Frameworks/ScreenSaver.Framework/Versions/A/Resources/Default Collections/
  3. Zobrazí se čtveřice složek, které v sobě ukrývají zmíněné obrázky, ty nyní můžete použít jako pozadí pracovní plochy.
  4. Klikněte na obrázek pravým tlačítkem a zvolte Set Desktop Picture.

Pokud chcete obrázky přesunout do jiné složky, je nutné abyste je zkopírovali. Pokud totiž soubory přesunete, nebudou spořiče schopny najít požadované obrázky a stanou se tak nefunkční.

national-geographic-wallpapers

Související články

Dnes nejčtenější