Zavřít reklamu

Sluchátka Apple Earpod a i jejich předchůdci mají kromě poslechu hudby hned dalších osm využítí, o kterých se v příručce nedočtete. Všech osm ne příliš známých funkcí sluchátek Apple sepsal blogger Chris D’lando a publikoval je v angličtině přímo zde. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu zajímavé triky, které mohou usnadnit používání vašeho iPhone během běžného dne, rozhodli jsme se je přeložit a publikovat. Všechny níže uvedené triky fungují se sluchátky Apple, které jsou přibaleny k mobilnímu telefonu iPhone. Některé funkce lze pak využít také pro tablety iPad a multimediální přehrávače iPod touch. Jediné co se sluchátky od Apple opravdu nedělejte, je poslech hudby.

1. Aktivovat Siri
Uživatelé iPhone 4s mohou využívat digitální asistentku Siri bez toho, aniž by se museli dotknout svého telefonu. Pokud podržíte středové tlačítko na vašich iPhone sluchátkách, aktivuje se Siri.

2. Udělat fotografii
Pamatuji si, že moje první zrcadlovka od HP měla dálkové ovládání, díky kterému jsem mohl pořizovat fotografie na dálku. Apple stejnou funkci integroval do tlačítka hlasitosti +. Stačí když spustíte aplikaci Camera a následně stisknete tlačítko + na sluchátkách.

3. Play/Pauza
Prostřední tlačítko na sluchátkách má samozřejmě funkci přehrávání hudby. Stačí když jej stisknete a začne se přehrávat hudba v aplikaci iPad, dalším stiskem hudbu pauznete.

4. Procházení seznamu skladeb
Pomocí stisku středového tlačítka dvakrát rychle po sobě, můžete procházet seznam skladeb a alba.

5. Rychle dopředu a zpět
Pro rychlé posunutí aktuální skladby v před nebo naopak zpět, stačí když stisknete středové tlačítko opět dvakrát, ale při druhém stisku jej podržíte. Pokud stisknete třikrát a podržíte při třetím stisku, bude se skladba posouvat zpět.

6. Přijmutí a ukončení hovoru
Při příchozím hovoru stiskem středního tlačítka hovor příjmete a opětovným stiskem jej ukončíte.

7. Ignorace příchozího hovoru
Během vyzvánění stiskněte prostřední tlačítko a držte jej dvě vteřiny, hovor bude odmítnut.

8. Přepnutí hovorů
Pokud máte dva hovory současně, můžete pomocí prostředního tlačítka přepínat mezi prvním a druhým hovorem, stačí jej podržet na dvě vteřiny.

EarPods

Související články

Dnes nejčtenější