Zavřít reklamu

V súčasnej dobe, sa inteligentný osobný asistent od spoločnosti Apple s názvom Siri, nachádza ešte stále v skúšobnej beta verzii. Z toho vyplýva, že má stále nárok na rôzne technické problémy, ktoré sa počas jeho používania môžu vyskytnúť . Analytik Gene Munster zo spoločnosti Piper Jaffray urobil test, v ktorom porovnáva schopnosti asistenta Siri a hlasového vyhľadávania od spoločnosti Google. Testovaných bolo viac ako 800 rôznych otázok v rušnom, aj tichom prostredí. Hodnotila sa hlavne schopnosť správne rozpoznať otázky a vyhľadať adekvátnu odpoveď.

Testovanie prebiehalo na najnovšom iPhone 4S. Výsledky sú celkom zaujímavé, pretože Google Search dokázal v rušnom prostredí správne pochopiť všetky otázky, zatiaľ čo Siri bola úspešná len na 83%. Čo sa týka vyhľadania správnej odpovede, Siri dokázala korektne reagovať na 62%, avšak na Google s presnosťou 86%, to opäť nestačilo. Koncové výsledky pre Google Search sú A+ za pochopenie a B+ za nájdenie odpovede. Siri je na tom o niečo horšie, konkrétne dostala hodnotenie v tých istých kategóriách B a D.

Hlasový asistent Siri sa nachádza stále len na začiatku vývoja, no s každým príchodom novej verzie operačného systému iOS, sú jeho schopnosti zase o niečo dokonalejšie. Osobne preto predpokladám, že Siri má pred sebou veľmi nádejnú budúcnosť a jej využitie nemusí ostať len pri iOS zariadeniach.

siri_examples
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
*Zdroj: MacRumors

Související články


Související články

Dnes nejčtenější