Zavřít reklamu

Na populárnom serveri 9to5mac sa objavili snímky zadných a bočných krytov, ktoré údajne patria budúcej generácii modelu iPhone. Na fotografiách sú zachytené obe farebné prevedenia, v ktorých sa šiesta generácia tohto mobilného zariadenia bude ponúkať. Takmer celá zadná časť je vyrobená z kovu, avšak zdroj neuviedol či sa jedná len o dizajnový prvok alebo má kov aj špecifickú funkciu, napríklad v podobe antény alebo pasívneho chladenia zariadenia. Predpokladá sa, že takýmto tvarom zadnej časti sa snaží spoločnosť Apple vytvoriť unibody tvar aj pre iOS zariadenia, akými sú modely iPhone a iPod touch.

Taktiež netreba zabudnúť na to, že pri použití unibody dizajnu majú inžinieri v Cupertine viac miesta na umiestnenie hardvéru. Tým pádom by mohol byť nový iPhone tenší, ľahší, pevnejší a odolnejší. Väčší vnútorný priestor by umožnil pridať kapacitnejšiu batériu, čím by sa teoreticky mohla výrazne predĺžiť celková výdrž zariadenia. Použitý má byť údajne nový menší Dock konektor, pri ktorom sa bude nachádzať 3,5 mm audio výstup.

9to5macblackandwhite
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Zdroje pochádzajúceho z dodávateľského reťazca ďalej informujú, že použitý bude 3,999 palcový displej, ktorý bude disponovať rozlíšením až 1136 x 640 pixlov. Zmena nastala aj v umiestení prednej kamery, ktorá sa nachádza v strede hornej časti nad reproduktorom, čo dokazujú priložené snímky predného rámu, údajne patriace iPhonu 5. Ak sa nejedná o podvod, vypadá to tak že budúca generácia smartfónu od Applu, sa nebude od súčasného modelu po dizajnovej stránke výrazne líšiť. Čo sa týka rozmerov zariadenia, tie by mali byť aj napriek väčšej obrazovke totožné s iPhonom 4/4S. Osobne ma však zaujíma, aký hardvér bude do nového modelu osadený. Presnejšie povedané, či pôjde Apple vlastnou cestou alebo sa bude snažiť výkonovo vyrovnať Galaxy S III a použije tak čipset Apple A6 so štvorjadrovým procesorom.

forntglass9to5
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
iphone-5
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější