Zavřít reklamu

Před nedávnem jsem psal recenzi na Voxer, který ale u čtenářů LsA moc velký úspěch neměl. V komentářích mi byl doporučen Viber a tak jsem se hned pustil do práce. Měl jsem celkem problém aplikaci vůbec zprovoznit a potom najít někoho, s kým bych ji mohl otestovat. Důvod je ten, že se svým českým iPhonem nemám skoro nikdy signál a po zaregistrování vašeho telefonního čísla vám přijde ověřovací sms s kódem, který musíte do Vieberu vložit. Pro jistotu upozorním, že signál není chybou hardware, ale v místě mého pobytu je pouze CDMA síť a můj telefon jede na GSM. Nicméně mi ve větším městě kód konečně přišel a já mohl začít s testováním.

Jak jsem už napsal, obrovským kladem je, že se registrujete na své telefonní číslo nikoli na email jako v podobných aplikacích. Sami vývojáři upozorňují, že Viber funguje podobně jako Skype, čímž bych se zrovna nechlubil. Aplikace je velmi podobná funkci telefonu v iPhonu, jenom neobsahuje záznamník a na místě oblíbených nalezneme textování. Kromě textu můžete posílat i obrázky, fotografie a vaši současnou polohu(musíte aplikaci povolit polohovací služby). Viber sám rozpozná vaše kontakty a uživatele aplikace automaticky označí. Pokud máte dostatečně rychlý internet, tak nerozeznáte rozdíl mezi internetovým a reálným hovorem. Někdy je kvalita velmi dobrá, jindy zase máte problém vůbec rozumět. Ale s tím už musíte u Voip počítat. Chybí mi podpora video hovorů, to by se ale mohlo vylepšit nějakou aktualizací. Viber můžete svým známým doporučit v sms, emailu, pomocí Twitteru a facebooku. Najdete zde i jednoduché nastavení, ve kterém můžete mazat historii zpráv či propojit aplikaci s facebookem.

Celkové hodnocení je velmi pozitivní. Oceňuji fakt, že nemusíte nikomu posílat žádné pozvánky, žádat o přátelství a nebo si tvořit milióntý účet pro nějakou službu. Líbí se mi i propojení s platformou Android, což je asi hlavním lákadlem pro iOS uživatele, protože ti jinak mají FaceTime či iMessage. Nakonec už jen dodám, že aplikace je zdarma a i komunikace s ostatními Viber uživateli není zpoplatněna.

Rozdíl mezi Viberem a Voxerem je jednoduchý. Viber je seriózní aplikace, jejíž hlavním úkolem je spojování hovorů a posílání zpráv. Kdežto Voxer je spíše aplikace pro mladší, nevyužíváte ji pro volání, ale hlavně pro zábavu. V podstatě je to taková vysílačka, což konec konců říká i motto Voxeru. ,,Your phone is now a Walkie Talkie“ (=tvůj telefon je nyní vysílačkou).

Související články

Dnes nejčtenější