Zavřít reklamu

Jak už název napovídá, tato aplikace si dala za úkol zachraňovat životy a věřím tomu, že svůj účel bude plnit dobře. Autorem je společnost DaMI development s.r.o., která vytvořila také iTahák-AJ, Čj a Matematické vzorce. Jako ve většině iOS aplikacích naleznete ve spodní části několik kategorií. Jsou to Karty Pomoci, které na osmi přehledných stránkách vysvětlují všeobecný postup při poskytování PP. Tato záložka se vždy po spuštění zobrazuje jako první, a tak v případě nutnosti nemusíte nic hledat. Procházet – zde naleznete rady, jak postupovat v jednotlivých případech. Celkem je detailně popsáno 26 různých situací.

Informací je opravdu hodně a nepředpokládám, že bychom si zapamatovali vše po prvním přečtení. Myslím si, že každý z nás by si měl alespoň dvakrát za rok najít hodinku a zdravovědu si trochu připomenout. V další záložce naleznete důležitá telefonní čísla a jednoduchým kliknutím je můžete volat. V sekci poloha naleznete užitečnou funkci, která kliknutím na tlačítko start ukáže vaše současné souřadnice. Líbí se mi, že polohu můžete jednoduše odeslat v SMS. Nakonec tu jsou informace o aplikaci a vysvětlivky kde, co naleznete.

První pomoc je velmi pěkně graficky zpracována a i celkové ovládání je dobře přizpůsobeno dotykovému displeji. Oceňuji, že i v samotné aplikaci jsou informace o tom kde, co naleznete a vše je i stručně vysvětleno. Na druhou stranu Karty Pomoci nemůžete nijak zvětšit a určité skupině lidí může drobné písmo dělat problém. Výborně ale funguje určování polohy pomocí GPS a také fakt, že se jedná o off-line aplikaci, mě překvapil.

pomoc-iphone
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

 

Podle informací od výrobce byly všechny informace čerpány od Českého červeného kříže, evropských rad pro resuscitaci a zdravotních pojišťoven v ČR. Aplikace plní spíše informační charakter, protože pokyny jak provádět resuscitaci vám bude diktovat dispečerka po zavolání na linku 155. Samozřejmě může nastat situace, kdy nikam volat nemůžete a potom opravdu aplikace v řádu desetikorun může zachránit život. Záleží jen a jen na vás.

 

Související články

Dnes nejčtenější